XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Na początku stycznia w naszej szkole odbył się etap podstawowy XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zgromadził on 95 uczniów z klas liceum (1Mp, 1P, 2C) oraz technikum (1T2, 1Wp, 3W/T3, 4G1, 4G2).

Do eliminacji stopnia wojewódzkiego przechodzi tylko trzech uczniów z każdej szkoły, którzy uzyskali wynik minimum 80% poprawnych odpowiedzi w teście pisemnym. W tym roku niestety nie udało się to nikomu z naszych startujących, mimo że niektórzy byli bardzo blisko osiągnięcia tego wyniku. Mamy jednak nadzieję, że zmobilizuje to wszystkich zainteresowanych udziałem w przyszłorocznej edycji do zapoznania się z literaturą i wykazem uczelni państwowych, których senaty przyznały finalistom i laureatom eliminacji szczebla centralnego indeksy na kierunki przyrodnicze.

Lista uczelni dostępna jest na stronie www.ekoolimpiada.pl

Skip to content