Razem na Święta

Razem na Święta

Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej odpowiedzieli na apel  pana Ministra Edukacji Narodowej, który zachęcał  wszystkie szkoły do włączenia się w akcję Razem na Święta. Celem przedsięwzięcia jest pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Dlatego w  ramach przedświątecznego wolontariatu zainicjowaliśmy szereg charytatywnych działań.

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski oraz pedagodzy szkolni przeprowadzili zbiórki i zorganizowali kiermasze świąteczne na rzecz potrzebujących uczniów naszej szkoły. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zakupiliśmy oraz przekazaliśmy artykuły żywnościowe i dekoracyjne na święta. Przeprowadziliśmy także kolportaż świątecznych kartek dobroczynnych Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza, a całkowity dochód z ich sprzedaży przekazaliśmy na rzecz tejże instytucji.

Jak co roku z inicjatywy nauczycieli oraz uczniów Technikum Weterynaryjnego przeprowadzona została zbiórka żywności i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Krakowie. Już wkrótce zebrane rzeczy zostaną przekazane osobiście przez przedstawicieli naszej szkoły.

W dalszym ciągu organizujemy pomoc i wsparcie dla chorej Justyny Stochel – przygotowaliśmy sprzedaż ciast, loterię fantową i bufet gastronomiczny.

Kolejną cyklicznie przeprowadzaną akcją są odwiedziny pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Limanowej. Swoim śpiewem oraz przygotowanymi wcześniej podarunkami, grupa kolędowa umila ten szczególny czas starszym osobom.

Włączyliśmy się także w akcję Dobro zawsze wraca, której organizatorem jest Powiat Limanowski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Limanowska Akcja Charytatywna oraz Stowarzyszenie Remedium, pod patronatem Starosty Limanowskiego – pana Mieczysława Urygi. Dzięki zebranym funduszom udało nam się zakupić wiele pięknych upominków dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu limanowskiego. Podarunki zostały przekazane podczas spotkania mikołajkowego dla osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu. Jesteśmy dumni, że w przeprowadzeniu tej uroczystości jak i imprezy mikołajkowej dla dzieci na limanowskiej pływalni, pomogli również uczniowie naszej szkoły, działający w wolontariacie przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej. Wciąż można jeszcze zapisywać się do tej organizacji u pedagogów szkoły. Zapraszamy!

Warto pomagać, gdyż… dobro zawsze wraca.

Skip to content