Zawody rowerowe

Zawody rowerowe

Dnia 24 września 2019 r. na trasach narciarstwa biegowego w Zalesiu u podnóża Mogielicy, odbyły się zawody w kolarstwie górskim. Celem zawodów było propagowanie kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, poznanie walorów turystycznych naszego regionu oraz wyłonienie najlepszej drużyny w powiecie w kategorii dziewcząt i chłopców. Na starcie zawodów licznie zjawili się przedstawiciele wielu szkół powiatu limanowskiego, a wśród nich młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie pięcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Wyścig dziewcząt odbywał się na dystansie 6 km, a dla chłopców trasa liczyła blisko 9 km – obie trasy były bardzo wymagające. Po zaciętej rywalizacji drużyny „Ekonoma” okazały się najlepsze i  zajęły pierwsze miejsca zarówno w kategorii chłopców oraz kategorii dziewcząt.

Uczniowie naszej szkoły zajmowali również indywidualnie  wysokie  miejsca na podium w obydwu kategoriach.

Skład drużyny dziewcząt: Pajor Aneta, Ślazyk Zuzanna, Klimek Estera, Kowalczyk Elżbieta, Banach Julita.

Skład drużyny chłopców: Michałka Paweł, Krawczyk Adrian, Grzegorz Kądziołka, Franczak Krystian, Nowak Konrad.

Opiekunowie drużyn: Paweł Przyprawa, Maria Ociepka.

Skip to content