Lekcje z ZUS

Lekcje z ZUS

10 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w wykładzie poświęconym zagadnieniom: Świadomy zawsze ubezpieczonyPłacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki?, Emerytura  – Twoja przyszłość w Twoich rękach. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu Lekcje z ZUS . Jego celem jest podniesienie wiedzy i świadomości młodzieży w zakresie ubezpieczeń społecznych.

W trakcie Lekcji z ZUS uczniowie – jako przyszli ubezpieczeni i płatnicy – poznawali podstawy obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych. Zdobyli wiedzę w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz zapoznali się ze świadczeniami wypłacanymi przez ZUS.  Wykład został przeprowadzony przez koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS Oddział w Nowym Sączu – panią Annę Mieczkowską.

Skip to content