Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

24 września w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Na szkolnej hali zgromadziło się 21 oddziałów klas techników, liceów oraz szkoły branżowej. Wydarzenie bez precedensu, po raz pierwszy bowiem uroczystą przysięgę składali wspólnie ostatni już absolwenci gimnazjów i pierwsi – szkół podstawowych.

Młodzież w liczbie ponad 600 uczniów, z powagą i zaangażowaniem podeszła do słów uroczystej roty, przyrzekając dbać o honor i dobre imię naszej szkoły, rzetelnie i uczciwie wypełniać swoje szkolne obowiązki, być wiernym tradycjom naszego narodu, z szacunkiem odnosić się do każdego człowieka oraz wyciągać pomocną dłoń do potrzebujących.

Po uroczystej części oficjalnej przyszedł czas na wesołą zabawę – przedstawiciele budynku “A” (reprezentacja techników) oraz budynku “B” (przedstawiciele liceów i szkół branżowych) rywalizowali w zabawnej konkurencji sprawdzającej ich wiedzę na temat funkcjonowania i logistyki dnia codziennego w naszej szkole.

Życzymy naszym najmłodszym uczniom pasji w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów, chcemy, aby szkoła była dla nich drugim domem, miejscem, o którym – jak ich starsi koledzy i absolwenci – będą z dumą mówić: „nasz Ekonom”.

Skip to content