Nasza szkoła bierze udział w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Nasza szkoła bierze udział w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Czym jest Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego?

Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom województwa decydować o tym, na co wydać pieniądze z budżetu publicznego. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Dzięki temu Małopolanie mogą kształtować swoje najbliższe otoczenie. Umożliwia to także określenie ich potrzeb oraz daje możliwość wskazania, co jest dla nich szczególnie ważne. Mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski.

 

Procedura Budżetu Obywatelskiego

 Projekt – Mieszkańcy zastanawiają się, czego potrzeba ich wspólnocie lokalnej, następnie piszą projekty, w których opisują grupy, do których skierowany jest projekt oraz ile będzie on kosztować.

  1. Weryfikacja – Urzędnicy sprawdzają, czy taki projekt da się zrealizować i jaka jednostka powinna to zrobić.
  2. Głosowanie – Mieszkańcy głosują na projekty, które uważają za najbardziej potrzebne.
  3. Realizacja projektu – Odpowiednie jednostki realizują projekty.

 

Procedury głosowania

W Małopolsce aktualnie prowadzona jest czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego, a do rozdysponowania jest aż 12 mln zł.

Głosować może każdy, kto ukończył 16 lat i mieszka w województwie małopolskim

Głosowanie trwa w dniach: 9 – 30 września 2019 r.

Wypełnij kartę do głosowania i wrzuć do urny lub uzupełnij formularz elektronicznie na stronie internetowej budżetu obywatelskiego (www.bo.malopolska.pl)

 

Propozycja projektu dla naszej szkoły

 Projekt Wirtualny biznes – realne kompetencje!. Symulatory biznesu dla wybranych szkół ponadpodstawowych Subregionu  Sądeckiego daje możliwość zakupu dla szkoły „symulatora biznesu” – gry biznesowej. Dzięki platformie uczniowie mogą zarządzać wirtualnymi przedsiębiorstwami w wybranej branży. W ramach lekcji (podstaw przedsiębiorczości lub dodatkowych zajęć biznesowych) będą mogli wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce podejmując realistyczne decyzje biznesowe dotyczące m. in. organizacji stanowiska pracy, zakupu sprzętu, zatrudnienia pracowników, reklamy tradycyjnej i internetowej czy sprzedaży. Uczniowie będą mogli sprawdzić efekty podejmowanych przez siebie decyzji.

Zachęcamy do głosowania! To Ty decydujesz o wojewódzkich pieniądzach!

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [1.54 MB]

Skip to content