Wydarzenia z życia internatu – maj, czerwiec

Wydarzenia z życia internatu – maj, czerwiec

Konkurs wiedzy o savoir – vivre

„Obycie umila życie” i stąd ten konkurs. Rozwiązujący test zdali sobie sprawę z tego, czy potrafią właściwie zachować się w każdej sytuacji. Zwycięzcy zostali obdarowani słodyczami, ufundowanymi przez Radę Rodziców. Natomiast wszyscy mieli okazję dokształcić się, by nie wpadać w towarzyskie tarapaty i  nie popełniać gaf.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O SAVOIR – VIVRE

I miejsce – Jakub Figura oraz Dariusz Puto
II miejsce – Jakub Dziewiński
III miejsce – Anna Kołodziejczyk

———————————***************———————————

 Ognisko

W piosenkach „płonie” – u nas też zapłonęło w chłodny majowy wieczór. Przyjemne ciepło i zapach pieczonych kiełbasek nastrajały optymistycznie. Poeta napisałby o pięknie księżycowej nocy, a ja – realista – polecam towarzyskie spotkania przy ognisku – są nie do przecenienia.

———————————***************———————————

Rozstrzygnięcie konkursu czystości

I miejsce – Marcelina Kaczmarczyk, Celina Bulanda

II miejsce – Emilia Karpierz, Aldona Szewczyk, Joanna Szeptak oraz Anna Przybyłowicz, Izabela Pawska

III miejsce – Katarzyna Wsół, Elżbieta Misiura.

Zwyciężyły, bo:

  • sprzątają regularnie,
  • dbają o czystość mebli, podłogi…,
  • w ich pokojach wszystkie rzeczy mają swoje miejsce.

Koleżanki zostały nagrodzone podwójnie, bo:

  • porządek w pokoju zapewnia lepszy humor,
  • Rada Rodziców obdarowała je słodyczami.

Gratulujemy!

———————————***************———————————

Bezpieczne wakacje

Młodzieżowa Rada Internatu – tuż przed wakacjami – przypomniała koleżankom i kolegom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w górach, nad wodą, w podróży… Nie zapomniano także o niebezpieczeństwach czyhających w świecie wirtualnym.

Skip to content