Warsztaty dziennikarskie w Krakowie

Warsztaty dziennikarskie w Krakowie

W poniedziałek, 17 czerwca, ostatni “szczęśliwcy” z kl. 1P i 2P mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach dziennikarskich, w ramach projektu podpisanego z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Tym razem nagrywane były stand-up’y i przeprowadzana sonda uliczna na temat planów wakacyjnych. Pierwsza respondentka w sondzie okazała się Angielką i trzeba było szybko zmienić język konwersacji.

Trzy grupy uczestników warsztatów prowadziły relacje o wypadku (materiał kręcony przy ul. Franciszkańskiej), koncercie (na płycie rynku, przy konstrukcji sceny) oraz pokazie mody ślubnej (przy witrynach designerskich sklepów odzieżowych przy ul. Grodzkiej).

Dla uczestników warsztatów było to fascynujące doświadczenie oraz okazja do zdobycia nowej wiedzy na różne tematy, np. jak się ubrać do stand-up’u i sondy, kogo lepiej nie zaczepiać, jak formułować pytania, jak reagować, gdy ktoś macha do kamery i w jaki sposób podsuwać mikrofon.

Ciąg dalszy w kolejnym roku szkolnym w liceum o profilu humanistycznym – a może i nie tylko:) 

Skip to content