Sukcesy „Ekonoma” w nauce i sporcie

Sukcesy „Ekonoma” w nauce i sporcie

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań osiągniętych przez uczniów wyników w nauce i rywalizacji sportowej. Uczniowie „Ekonoma” w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli wiele sukcesów na różnych płaszczyznach.

12 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się XIV Gala Finałowa Konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”.

Uroczystą Galę swoją obecnością uświetnili: Starosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga,  Przewodnicząca Rady Powiatu – Ewa Filipiak, Członek Zarządu Powiatu – Wojciech Włodarczyk,  Przewodniczący Komisji ds. Rozwoju i Inicjatyw Gospodarczych – Stanisław Nieczarowski, Małopolski Wicekurator Oświaty – Halina Cimer, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu – Artur Krzak,  Prezes Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców – Józef Oleksy, Dyrektor Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Janusz Wojs, Prezes Zarządu Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Limanowej – Ryszard Kulma, Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej – Adam Dudek, przedstawiciel  Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa Oddział Nowy Sącz – Elżbieta Petryla, przedstawiciel Fundacji Rozwoju Regionu Rabka – Izabela Smoleń, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, z których zostały zgłoszone prace konkursowe wraz z nauczycielami, którzy sprawowali opiekę merytoryczną nad pracami konkursowymi uczniów.

Pan Mieczysław Uryga – Starosta Powiatu Limanowskiego podczas uroczystej Gali Finałowej  Konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim” wręczył Nagrody Starosty laureatom i finalistom olimpiad, turniejów i konkursów szczebla centralnego w roku szkolnym 2018/2019. 

Z naszej szkoły Nagrody Starosty otrzymali:

Natalia Ślimak
 – finalistka XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
Nauczyciel – mgr Danuta Buszek – Wrona
Bartłomiej Tokarz  
– finalista XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
Nauczyciel – mgr Danuta Buszek – Wrona
Adriana Dąbrowska   
– finalistka XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
Nauczyciel – mgr Danuta Buszek – Wrona
Brygida Włodarczyk   
– finalistka XXXIX Olimpiady Teologii Katolickiej
Nauczyciel – s. Joanna Nowińska
Łucja Wardęga   
– laureatka XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Nauczyciel – mgr Zofia Pławecka
Dominik Raczek
– I miejsce w X Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Raciborzu
Nauczyciele – mgr Joanna Kozłowska, mgr Grzegorz Grzegorzek
Przemysław Postrożny
– I miejsce w X Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Raciborzu
Nauczyciele – mgr Joanna Kozłowska, mgr Grzegorz Grzegorzek

Po rozdaniu Nagród Starosty nastąpiło rozstrzygnięcie tegorocznej edycji Konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim” i wręczenie nagród oraz wyróżnień.

W tegorocznej edycji I miejsce zajęły uczennice naszej szkoły – Julia Zoń i Justyna Katra za pomysł na biznes: „ANIMAL EYES”. Opiekunem merytorycznym uczennic był mgr Mariusz Liptak.

Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Karolina Szczepaniak i Oliwia Daniel za pomysł na biznes: TWIST YOUR HIPS K. Szczepaniak O. Daniel S.C. (opiekun: mgr Karolina Ruchała) oraz Aneta Pajor i Gabriela Szotkowska za pomysł na biznes: Wypożyczalnia elektronicznego sprzętu transportowego „Lime-S-Lim” (opiekun: mgr Paweł Rapacz).

Tradycyjnie, wręczono także specjalną Nagrodę Starosty Limanowskiego. W tym roku otrzymał ją Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej  za wysoki poziom nadesłanych prac. Nagrodę z rąk Starosty odebrała Dyrektor Szkoły – Joanna Rudek.

Uczniowie „Ekonoma” wzorowo zaprezentowali się również podczas finału XXIII edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. 12 uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata i indeksy na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Do konkursu młodzież przygotował mgr Stanisław Dębski.

Laureaci XXIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim:

Jagoda Garcarz
Kinga Surdziel
Wojciech Gdowicz
Klaudia Biernat
Jakub Czamara
Dawid Sojka
Anna Przybyłowicz
Iwona Starzyk
Katarzyna Kiryłów
Izabela Dębska
Magdalena Zapała
Joanna Szeptak

Uczniowie uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu – 275 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem.  Wielu uczniów odebrało nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i wręczone przez Przewodniczącego Rady Rodziców pana Piotra Zonia.

 W ramach współpracy z firmą MUNIAK, jak co roku uczniowie technikum otrzymali nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego Dyrektor Wykonawczy firmy budowlanej MUNIAK pan Daniel Ślazyk wręczył uczniom Technikum Budowlanego – Adrianie Dąbrowskiej i Karolowi Sułkowskiemu atrakcyjne nagrody za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2018/2019.

Oprócz nauki, dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszą się rywalizacje sportowe.

18 czerwca w Starostwie Powiatowym, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga w imieniu Zarządu wręczył dyplomy i puchary dla najlepszych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego, rywalizujących w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego organizowanego przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego. Nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki w klasyfikacji.

W Licealiadzie Młodzieży – również możemy pochwalić się sukcesami. Nasze drużyny zdobyły I miejsce w kategorii dziewcząt oraz I miejsce w kategorii chłopców. W roku szkolnym 2018/2019 w klasyfikacji generalnej Zespól Szkół Nr 1 po raz kolejny zajął miejsce pierwsze.

Uczniowie naszej szkoły również indywidualnie startują w rywalizacjach sportowych. Ogromnie cieszy fakt, iż uczeń Technikum Budowlanego – Michał Kowalczyk reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Leżąc w Tokio. Zdobył wysokie II miejsce oraz tytuł wicemistrza świata.

Warto podkreślić, że uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej w tym roku szkolnym bardzo aktywnie uczestniczyli w licznych olimpiadach, turniejach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim, osiągając wysokie wyniki w etapach okręgowych i uzyskując awans do zmagań na szczeblu centralnym – często zakończonym sukcesem.

Dyrektor szkoły, nauczyciele i cała społeczność „Ekonoma” składa wyrazy uznania za zaangażowanie i trud poniesiony w zmaganiach edukacyjnych i sportowych. „Jesteśmy z Was dumni” – informuje Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Skip to content