Gala Finałowa XIV edycji konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”

Gala Finałowa XIV edycji konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”

12 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się XIV Gala Finałowa konkursu Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim. Wydarzenie to po raz kolejny dowiodło, że potencjał młodych ludzi, ich wiedza, kreatywność oraz przedsiębiorczość stanowią cenny kapitał na przyszłość.

Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, Joanna Rudek,  dokonała otwarcia uroczystej gali, witając przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Galę swoją obecnością uświetnili: Starosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu – Ewa Filipiak, Członek Zarządu Powiatu – Wojciech Włodarczyk, Przewodniczący Komisji ds. Rozwoju i Inicjatyw Gospodarczych – Stanisław Nieczarowski, Małopolski Wicekurator Oświaty – Halina Cimer, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu – Artur Krzak,  Prezes Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców – Józef Oleksy, Dyrektor Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Janusz Wojs, Prezes Zarządu Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Limanowej – Ryszard Kulma, Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej – Adam Dudek, przedstawiciel Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa Oddział Nowy Sącz – Elżbieta Petryla, przedstawiciel Fundacji Rozwoju Regionu Rabka – Izabela Smoleń, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, z których zostały zgłoszone prace konkursowe wraz z nauczycielami, którzy sprawowali opiekę merytoryczną nad pracami konkursowymi uczniów.

Pan Starosta wręczył nagrody laureatom i finalistom olimpiad, turniejów i konkursów szczebla centralnego w roku szkolnym 2018/2019. 

Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to:

Natalia Ślimak

 – finalistka XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Nauczyciel – Danuta Buszek – Wrona

Bartłomiej Tokarz 

– finalista XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Nauczyciel – Danuta Buszek – Wrona

Adriana Dąbrowska  

– finalistka XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Nauczyciel – Danuta Buszek – Wrona

Brygida Włodarczyk  

– finalistka XXXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Nauczyciel – s. Joanna Nowińska

Łucja Wardęga  

–laureatka XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Nauczyciel – Zofia Pławecka

Dominik Raczek

– I miejsce w X Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Raciborzu

Nauczyciel – Joanna Kozłowska, Grzegorz Grzegorzek

,Przemysław Postrożny

– I miejsce w X Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Raciborzu

Nauczyciel – Joanna Kozłowska, Grzegorz Grzegorzek

Po rozdaniu nagród starosty nastąpiło rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim i wręczenie nagród i wyróżnień.

Uczestnicy opracowali własne pomysły na rozpoczęcie działalności gospodarczej w warunkach otoczenia rynku lokalnego. Były to projekty w różnych rodzajach działalności od produkcji i usług po handel.

Oryginalność, realność i innowacyjność przedsięwzięcia to główne kryteria, które brane były pod uwagę przy ocenie prac konkursowych.

W tegorocznej edycji I miejsce zajęły uczennice naszej szkoły – Julia Zoń i Justyna Katra za pomysł na biznes: ANIMAL EYES. Opiekunem merytorycznym uczennic był pan Mariusz Liptak.

Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Karolina Szczepaniak i Oliwia Daniel za pomysł na biznes: TWIST YOUR HIPS K. Szczepaniak O. Daniel s.c. (opiekun: pani Karolina Ruchała) oraz Aneta Pajor i Gabriela Szotkowska za pomysł na biznes: Wypożyczalnia elektronicznego sprzętu transportowego Lime-S-Lim (opiekun: pan Paweł Rapacz).

Tradycyjnie, wręczono także specjalną Nagrodę Starosty Limanowskiego. W tym roku otrzymała ją nasza szkoła za wysoki poziom nadesłanych prac. Nagrodę z rąk pana Starosty  odebrała Dyrektor szkoły Joanna Rudek.

Uroczystą galę ubarwiła część artystyczna przygotowana przez naszych uczniów. Zaprezentowano film promujący szkołę, pokaz synchroniczny uczniów technikum hotelarskiego oraz występ Magdaleny Mól i zespołu Consonans.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom.

Skip to content