Z życia internatu – kwiecień

Z życia internatu – kwiecień

Konkurs na perfekcyjnie wysprzątany pokój

11.04.2019 r. czwartek – tego dnia wszystkie zeszyty i książki stały na baczność, blaty stołów lśniły, nigdzie „artystycznego” nieładu. Wszędzie unosił się przyjemny dla zmysłów zapach: a to kwiatów łąk polskich, a to cytrusów Południa, a to balsamiczny lasu. Koleżanki i koledzy zadali sobie trud, bo osiem pokoi było „bez skazy”. Ich mieszkańców – szczodra dla nas – Rada Rodziców nagrodziła słodyczami.

Wyróżnieni w konkursie: Natalia Głowacz, Ewelina Mazgaj, Anna Kołodziejczyk, Aleksandra Wąchała, Paulina Kowalczyk, Barbara Jasiak, Izabela Tomaszek, Dorota Poręba, Emilia Karpierz, Aldona Szewczyk, Joanna Szeptak, Celina Bulanda, Marcelina Kaczmarczyk, Anna Przybyłowicz, Izabela Pawska, Artur Cież, Krzysztof Wójcik, Grzegorz Krzysztofiak.

 ———————————***************———————————

 Konkurs na kartkę wielkanocną

Ogłosiliśmy go, by podtrzymać piękny zwyczaj pisania, przesyłania życzeń. Gratulujemy Emilce Karpierz, która jest – niewątpliwie – uzdolniona plastycznie i rozumie znaczenie tradycji. Jej wielkanocny zajączek jest symbolem czujności, odradzania się, zmartwychwstania.

 ———————————***************———————————

 Życzenia wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzyliśmy naszym przełożonym z limanowskich szkół ponadpodstawowych z symboliczną palmą. Nie zapomnieliśmy także o pracownikach internatu i współmieszkańcach.

 ———————————***************———————————

 Wielkanocna kolacja była zapowiedzią uroczystego śniadania z bliskimi po rezurekcji. Na stole pojawiły się: jajka i wędliny, i chrzan, i chleb, i sól…

Niektórzy wpadli w zadumę, bo oto przemija kolejny rok liturgiczny i może byłoby smętnie, ale przecież „jajko” to znak „nowego życia”.

??????????????????????????????????????????????????????????

????????????????
????????????????
Skip to content