„Smaki regionalnej kuchni”

„Smaki regionalnej kuchni”

Zapraszamy nauczycieli i uczniów do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Smaki regionalnej kuchni”,  która powstała w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego programu eTwinning  pod tytułem Sharing cultures through food,  relizowanego w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego  w Limanowej w roku szkolnym 2018/2019. 

Wystawa  jest prezentowana do końca maja w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej i przedstawia zdjęcia potraw regionalnej kuchni wraz z opisami produktów i miejsc z nią związanych. Zarówno potrawy, jak i zdjęcia zostały wykonane przez uczniów i zgodnie z głównym celem projektu mają promować kuchnię i tradycję kulinarną własnego regionu jako ważny element dziedzictwa kulturowego oraz jako atrakcję turystyczną.

Przyrządzanie potraw z produktów regionalnych i tradycyjnych oraz wykonywanie innych zadań było dla uczestników okazją do ekspresji twórczej, zdobycia nowych umiejętności zawodowych oraz wiedzy o lokalnej tradycji, historii i kulturze. Dzięki współpracy z krajami partnerskimi uczniowie mogli poznać także tradycyjną kuchnię Francji, Grecji i Chorwacji.

Mamy nadzieję, że wystawa zachęci odwiedzających do odkrycia na nowo, jak  smakują regionalne i tradycyjne produkty oraz do odwiedzenia miejsc z nimi związanych.

Zespół projektowy:

Monika Pasionek, Monika Kowalczyk (nauczyciele języka angielskiego), Joanna Potoniec, Zofia Pławecka, Elżbieta Kita (nauczyciele przedmiotów zawodowych)

Beata Orzeł, Grzegorz Golonka, Karolina Smreczek, Karolina Kutaj, Klaudia Kaptur, Magdalena Kurek, Marzena Hybel, Natalia Dudek, Natalia Leja (uczniowie klasy 2G), Jarosław Kulig, Szymon Filipiak, Weronika Ubik (uczniowie klasy 3G2)  – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Julia Dudczyk, Magdalena Krzemińska, Sylwia Kowalska (uczennice klasy 2F/H), Aneta Pajor, Gabriela Szotkowska, Małgorzata Madoń (uczennice klasy 3F/H) – Technikum Hotelarskie

W wykonaniu zadań pomagali również uczniowie spoza projektu: Karolina Dudek – klasa 4b2, Krystian Sułkowski – klasa 3G2, Amelia Wójcik, Mateusz Dąbrowski – klasa 3T2, Weronika Piaskowy oraz Wiktoria Mamak- klasa 2G

Skip to content