Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück.”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück.”

W związku z ustanowieniem przez Senat RP kwietnia miesiącem pamięci ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück, pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny poświęcony twórczości literackiej byłych więźniarek tego obozu. Do konkursu zaproszeni zostali uczniowie klas VII-VIII i trzecich klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem uczestników była plastyczna interpretacja wybranego utworu prozy i poezji poobozowej lub portretu wybranej więźniarki. Uczniowie klas 1P, 1C, 1M, 2B, 1W/T3 pod kierunkiem nauczycielki wiedzy o kulturze, mgr Anny Golonki, zapoznali się z podanymi przez organizatora materiałami i do końca marca przygotowywali prace w wybranych technikach plastycznych.

II miejsce otrzymała uczennica kl. 1W/T3 Faustyna Rusnak, a wyróżnienia – Gabriela Pietryga z kl 1M i Natalia Miśkowicz z kl. 1P.

Nagrodzone prace niebawem będzie można obejrzeć w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy wielu sukcesów na polu artystycznym.

Galerię zdjęć nagrodzonych prac można obejrzeć na stronie internetowej organizatora konkursu – Szkoły Podstawowej im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem.

Skip to content