Joanna Furtak wygrała konkurs “Śladami Matematyków”

Joanna Furtak wygrała konkurs “Śladami Matematyków”

30  kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej miało miejsce podsumowanie oraz rozdanie nagród w  Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków” dla uczniów klas III gimnazjum. Honorowy Patronat nad konkursem objął Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski. Tegoroczna edycja konkursu przybliżała uczniom postać znanego matematyka Hugona Steinhausa. Nagrody wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej – mgr Joanna Rudek, mgr Jadwiga Sojka – przewodnicząca zespołu matematyków oraz pan Piotr Zoń – Przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej. Podczas rozdania nagród podkreślano znaczenie matematyki we współczesnym świecie oraz jej zastosowania w różnych dziedzinach nauki.

W rywalizacji brało udział 106 uczniów z 24 gimnazjów z powiatu limanowskiego. Część pisemna konkursu odbyła się 3 kwietnia i składała się z testu oraz zadań otwartych. W pierwszej części uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia i osiągnięć znanego polskiego matematyka. Część drugą stanowiły zadania otwarte z poziomu klasy trzeciej gimnazjum. Zwycięzcy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą od lat w konkursie, co świadczyć może o wzroście zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Rywalizacja miała na celu rozwijanie wśród uczniów kreatywnego myślenia oraz zainteresowanie matematyką, która poprzez swoją harmonię, powtarzalność oraz zależności znajduje zastosowanie w wielu praktycznych aspektach życia. To dzięki matematycznym umiejętnościom łatwiej zdobyć wykształcenie, które zapewni stałą pracę. Dla uczestników, konkurs był także świetną powtórką przed egzaminem gimnazjalnym.

Zwycięzcami tej edycji konkursu zostali:

I miejsce: Joanna Furtak – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w Limanowej.

Nauczyciel: mgr Małgorzata Sochacka.

Nagroda: Tablet Lenovo.

II miejsce: Anna Kapera – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku.

Nauczyciel: mgr Bożena Piwowarczyk.

Nagroda: Dysk zewnętrzny 1TB.

III miejsce: Jakub Natonek – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku.

Nauczyciel: mgr Barbara Gawlik-Natonek.

Nagroda: Przenośny głośnik.

III miejsce: Patrycja Pitala – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Mszanie Dolnej.

Nauczyciel: mgr Monika Jurczak-Ślaga.

Nagroda: Przenośny głośnik.

IV miejsce: Agnieszka Radomska – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Mszanie Dolnej.

Nauczyciel: mgr Monika Jurczak-Ślaga.

Nagroda: Karta pamięci MicroSD 32 GB.

IV miejsce: Aleksandra Kołodziejczyk –  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mszanie Górnej.

Nauczyciel: mgr Jarosław Draus.

Nagroda: Karta pamięci MicroSD 32 GB.

Nagrodę główną w postaci tabletu ufundowało Starostwo Powiatowe w Limanowej. Pozostałe nagrody zostały sfinalizowane ze środków Rady Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej.

Skip to content