Dzień Sportu, Profilaktyki i Języków Obcych

Dzień Sportu, Profilaktyki i Języków Obcych

Prawie na finiszu roku szkolnego – we czwartek 23 maja, odbył się w naszej szkole Dzień Sportu, Profilaktyki i Języków Obcych. Był to dla uczniów dzień wolny od zajęć edukacyjnych, kiedy to w atmosferze rywalizacji i przyjemnej zabawy uczestniczyli w różnego rodzaju zmaganiach sportowych i językowych.

Nauczyciele języków obcych opracowali różne aktywności, które dały młodzieży możliwość wykazania się znajomością języka angielskiego i niemieckiego,
a najwytrwalszym nawet dodatkową ocenę z języka obcego.

Uczniowie zdobywali punkty rozwiązując zadania w formie stacji dydaktycznych i zmagając się z różnego rodzaju rebusami, krzyżówkami, wykreślankami, kalamburami, czy angielskimi idiomami i przysłowiami. Grali w gry planszowe, memory i wykonywali zadania na platformie quizów interaktywnych Kahoot. Wykazujący się wiedzą o tematyce kulturowej i realioznawczej na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, nagradzani byli słodkimi niespodziankami.

Młodzież naszej szkoły rewelacyjnie odnalazła się w tego typu formie popularyzacji języków obcych, a chętnych do zabawy nie brakowało.

W przerwie między zadaniami uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy językowej w nieco inny sposób – oglądając filmy w języku angielskim.

Dzień Języków Obcych w naszej szkole cechował się dużą różnorodnością, gdzie absolutnie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla „artystycznych dusz” przygotowaliśmy konkurs plastyczny nt. „Ciekawe miejsca w krajach niemieckojęzycznych”. I miejsce zajęła w nim Joanna Obrok z klasy 2T1.

Ponadto wyłoniliśmy też Mistrza Ortografii Niemieckiej Zespołu Szkół Nr 1, a została nim uczennica klasy 2P Natalia Zbyrowska, która najlepiej poradziła sobie z dyktandem, które w tym roku przybrało formę nastrojowej piosenki.

Dzięki aplikacji Quizizz sprawdziliśmy wiedzę gramatyczną naszych uczniów i w ten sposób wyłoniliśmy Mistrza Języka Niemieckiego. Tytuł ten otrzymały dwie uczennice: Natalia Nadkańska i Justyna Sroka z klasy 3b1.

Dla amatorów słodkości przygotowaliśmy kącik gastronomiczny, gdzie można było posilić się pysznościami, z których dochód, jak co roku przeznaczymy na cele charytatywne, m.in. na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły. Dzień Języków Obcych był więc nie tylko okazją do wykazania się wiedzą językową, ale również do dobrej zabawy z akcentem dobrego serca w tle.

Nagrody i słodkie niespodzianki ufundowała, jak co roku, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1, za co serdecznie dziękujemy.

Skip to content