Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 przez klasy maturalne

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 przez klasy maturalne

26 kwietnia na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych Technikum oraz Liceum Ogólnokształcącego.

W czasie uroczystej gali zaszczycili nas swą obecnością goście, którymi byli: Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Powiatu Limanowskiego Artur Krzak, Przewodniczący Rady Rodziców Piotr Zoń oraz Rodzice trzydziestu ośmiu uczniów, którzy uzyskali z świadectwa z wyróżnieniem przez cały cykl nauczania, a także Dyrekcja Szkoły i wychowawcy klas maturalnych.

„W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość – marzenia” –  to hasło przewodnie uroczystości, które zachęcało do zadumy nad tym co było, a co jeszcze przed nami, zwłaszcza maturzystami. Przemówienie Pani Dyrektor Joanny Rudek było pełne refleksji i życzeń dla tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Pani Dyrektor podkreśliła, że zakończył się pewien etap w życiu maturzystów i nadszedł czas na podejmowanie dojrzałych decyzji, z których sprawdzian nastąpi już za kilka dni. Cała gala przebiegła w podniosłej, a zarazem nostalgicznej atmosferze. Niezwykłych emocji dostarczyły występy wokalne i instrumentalne zespołu Consonans. Uroczystość uświetnili także utalentowani laureaci turniejów recytatorskich i poezji śpiewanej: Magdalena Mól z klasy 3b2, Dominika Zoń z klasy 2P oraz Bartłomiej Waktor  abiturient z klasy 4T2.

Uczniowie, którzy przez cały cykl nauczania osiągali wyniki wyróżniające, otrzymali pamiątkową statuetkę, a ich rodzice list gratulacyjny.

Na zakończenie spotkania przy piosence „Ostatni raz z moja klasą” zaprezentowany został pokaz multimedialny ze zdjęciami maturzystów i ich wychowawców, począwszy od klasy pierwszej, aż do balu studniówkowego.

„Ale to już było i nie wróci więcej …” śpiewała Maryla Rodowicz, ale  do naszych abiturientów bardziej przemawiają słowa piosenki zespołu Kombi”Każde pokolenie odejdzie w cień… A nasze? Nie!”. Życzymy naszym drogim maturzystom dużo szczęścia i sukcesów w dorosłym życiu, a przede wszystkim dokończenia dzieła jakim jest matura!

Nad organizacją i przygotowaniem uroczystości pracowali nauczyciele: pani Agata Ziemba, pani Justyna Twaróg, pani Jolanta Sobuś, pan Grzegorz Wrona oraz pan Leszek Mordarski, który czuwał nad zespołem „Consonans”.

Prowadzący galę to uczniowie: Weronika Jędrzejek – klasa 3b2, Karol Pietrzak –  klasa 3b2.

Skip to content