Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Dzień Otwarty 2019

Dzień Otwarty 2019

21 marca w naszej szkole odbył się jak co roku Dzień Otwarty pod hasłem:

 „EKONOM – SZKOŁA  POZYTYWNEGO WYBORU”

            Dla uczniów szkół  podstawowych i gimnazjalnych został przygotowany program, umożliwiający zapoznanie się z bogatą bazą dydaktyczną oraz ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2019/2020, która została poszerzona o dwa nowe kierunki –  technik rachunkowości i technik robót wykończeniowych
w budownictwie.
  Zwiedzanie pracowni połączone było z prezentacjami zawodów, które zostały uatrakcyjnione poprzez  pokaz carvingu, możliwość degustacji napojów i przekąsek przygotowanych przez uczniów, synchroniczny pokaz kelnerski oraz prezentację rysunku technicznego. Uczniowie mogli także na żywo zobaczyć pokaz tańca regionalnego. To tylko niektóre punkty programu tego dnia.  Dodatkową atrakcją było spotkanie ze zwierzętami, którymi opiekuje się młodzież z technikum weterynaryjnego.

            Zaproszeni goście wykazywali duże zainteresowanie kierunkami, w  których specjalizuje się  nasza szkoła, kształcąc młodzież z całego powiatu. Chętnie pytali  o możliwości, jakie daje wybrany typ szkoły. Klimat podgrzewały piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu Consonans. Ponadto nad bezpieczeństwem zaproszonych gości czuwała jednostka militarna Strzelec. Szkołę w tym czasie odwiedziło ponad 1200 uczniów wraz z wychowawcami.

Jednocześnie w tym samym czasie odbywały się  Powiatowe Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, w czasie których również prezentowaliśmy  bardzo szeroką i ciekawą ofertę edukacyjną , a nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Młodzież, która nie zdążyła nas odwiedzić w szkole, miała okazję uczestniczyć w relacji na żywo nadawanej prosto z Ekonoma, którą realizowała szkolna telewizja Ekonom TV  i obejrzeć film promocyjny, oddający niepowtarzalny klimat naszej szkoły.

Jak zawsze nasze działania w zakresie promocji wspiera Rada Rodziców  Zespołu Szkół Nr 1 na czele z panem Piotrem Zoniem, za co serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że program Dnia Otwartego spełnił Wasze oczekiwania  i były to miłe chwile spędzone w naszej szkole.  Zapraszamy na szczegółową  fotorelację poniżej oraz  na stronie www.facebook.com/zsnr1limanowa

Skip to content