Pierwszy etap międzyszkolnego konkursu za nami

Pierwszy etap międzyszkolnego konkursu za nami

Zakończyliśmy pierwszy etap międzyszkolnego konkursu „Deutsch ist einfach”, który cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział aż 76 uczniów z 17 szkół powiatu limanowskiego.

I etap zmagań z językiem niemieckim miał miejsce 18.02 w szkołach podstawowych i gimnazjach. Spośród uczestników konkursu wyłoniliśmy trzynastu uczniów z najwyższymi wynikami. Wezmą oni udział w finale konkursu, na który już dziś serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół Nr 1. Będzie on, podobnie jak w roku ubiegłym, połączony z Dniem Otwartym, kiedy to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli poobserwować szkołę „od środka” oraz zapoznać się z jej atrakcyjną ofertą kształcenia.

Wyniki I etapu konkursu zostały już drogą mailową przesłane do wszystkich szkół biorących w nim udział.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz gratulujemy odwagi
w przełamywaniu barier językowych, a na najlepszych czekamy 21 marca!

Przypominamy również o drugim konkursie na krótki film w języku niemieckim pt. „Jugendliche und ihre Freizeit” („Młodzież i ich czas wolny”).

Na zwycięzców obu konkursów czekają atrakcyjne nagrody.

Skip to content