Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Finałowa gala IV Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”

Finałowa gala IV Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”

W dniu 06.02.2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej odbyła się Finałowa Gala IV Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”, podczas której nastąpiło wręczenie nagród dla laureatów konkursu.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Limanowskiego Pan Mieczysław Uryga.

Konkurs skierowany był do młodzieży klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych zawodami: geodezyjnymi, budowlanymi, gastronomicznymi, hotelarskimi, ekonomicznymi, handlowymi oraz zoologiczno – weterynaryjnymi, przygotowanie uczniów do świadomego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, a także uświadomienie uczniom ich predyspozycji zawodowych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo:

I etap (online) – składał się z 30 pytań testowych – młodzież rejestrowała się elektronicznie na platformie konkursu, wybierając jednocześnie jedną z siedmiu branż

II etap – to etap szkolny w Zespole Szkół Nr 1 – obejmował 30 pytań testowych oraz zadanie problemowe związane z daną branżą.

            Konkurs Zawodowy GPS zorganizowano już po raz czwarty i niezmienne wzbudza on duże zainteresowanie wśród uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Do pierwszego etapu, który odbył się 29 listopada 2018 r. przystąpiło aż 645 uczestników. Natomiast do drugiej części konkursu, która odbyła się 4 stycznia 2019r. zostało zakwalifikowanych 74 uczestników.

Po ocenieniu prac komisja wyłoniła z każdej branży I miejsce oraz dwa wyróżnienia.

Zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały cenne nagrody w tym m.in. wysokiej jakości głośniki multimedialne bluetooth, vouchery na zakupy do wykorzystania w sklepie W.I.P, albumy książkowe, pendrivy 32 GB, długopisy, ołówki, smycze, kalendarze.

Partnerami konkursu byli:

  1. Zarząd Powiatu Limanowskiego  – na czele ze Starostą Powiatu Limanowskiego Panem Mieczysławem Urygą
  2. Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej  – na czele z Panią Dyrektor Joanną Rudek
  3. Rada Rodziców przy ZS Nr 1 w Limanowej – na czele z przewodniczącym Panem Piotrem Zoniem
  4. Właściciel firmy W.I.P. Moda Damska Męska w Limanowej – Pan Piotr Wątroba
  5. Właściciel FPHU AKAZ SUWENIR – Pan Piotr Zoń

Na Finałowej Gali wręczono laureatom nagrody, a także podziękowania dla opiekunów uczniów biorących udział w konkursie.

Uroczystą Finałową Galę IV Powiatowego Konkursu Zawodowy GPS uświetnił występ szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego Consonans.

Skip to content