Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Studniówka  2019

Studniówka  2019

12 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej, na 115 dni przed maturą odbyła się studniówka. Młodzież klas Liceum Ogólnokształcącego i Technikum tę wyjątkową noc spędziła, uczestnicząc w swoim pierwszym, dorosłym balu. 

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 19.00, maturzyści powitali zaproszonych gości, a pani Dyrektor Joanna Rudek oficjalnie rozpoczęła bal. W czasie studniówki mieliśmy przyjemność gościć Posła na Sejm RP – Wiesława Janczyka, Starostę Powiatu Limanowskiego – Mieczysława Urygę oraz przewodniczącego Rady Rodziców – Piotra Zonia, którzy skierowali do młodzieży ciepłe słowa w krótkich przemówieniach, zwracając uwagę na dorosłość, odpowiedzialność oraz życzyli wszystkim udanej zabawy. W części oficjalnej, którą, prowadzili uczniowie klasy 4W/T3 – Izabela Dębska i Patryk Opoka, nie zabrakło także podziękowań skierowanych na ręce wychowawców, nauczycieli oraz rodziców.

Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się wspaniale zatańczonym polonezem. Jak przystało na bal młodzież prezentowała się niezwykle elegancko, dostojność kroku poloneza podkreślały długie suknie  dziewcząt i dobrze skrojone garnitury chłopców. Uroku dodawał także strój sarmacki pana Stanisława Dębskiego, który przywoływał poloneza, opisanego przez Adama Mickiewicza w „Panu Tadeuszu”. 

Następnie rozpoczął się bal, maturzyści na hali sportowej tańczyli przy dźwiękach góralskiej muzyki, a na sali gimnastycznej w dyskotekowych rytmach.  

W czasie studniówki odbył się także rewelacyjny program artystyczny przygotowany przez klasę 4T2 wraz z wychowawczynią panią Danutą Wójtowicz. Przy wykorzystaniu technik multimedialnych obejrzeliśmy show „Mam Talent”, w którym zaprezentowała się grupa taneczna „Budowlańcy”, Magik oraz Śmieszek. Decyzją uczestników balu wygrała grupa taneczna, którą nagrodziła pani Dyrektor Joanna Rudek.

W sobotę maturzyści bawili się do białego rana. Na pewno ten bal pozostanie w ich pamięci, tak jak trzy lub cztery lata spędzone w murach naszej szkoły.

Za sto dni czeka ich egzamin maturalny, życzymy wszystkim, aby i przez to nowe doświadczenie przeszli tanecznym krokiem.

dav
sdr
dig
dav
dav
dav
Skip to content