Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

„Razem na Święta” i jeszcze dłużej

„Razem na Święta” i jeszcze dłużej

W okresie świątecznym pani Minister Edukacji Narodowej zachęcała wszystkie szkoły do włączenia się w akcję Razem na Święta. Również nasz Zespół Szkół włączył się w tę inicjatywę, organizując szereg działań w ramach przedświątecznego wolontariatu. Próbując zatrzymać magię świąt, uczniowie naszej szkoły nie  przestają pomagać.

W okresie przedświątecznym samorząd uczniowski oraz pedagodzy szkolni przeprowadzili akcję Świąteczna paczka dla naszych przyjaciół. Siódma edycja naszej inicjatywy spotkała się z pozytywnym odzewem. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim klasom z budynku A i B, które poczuły radość pomagania i przygotowały świąteczne paczki. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za okazane serce i pomoc w zorganizowaniu akcji. Przeprowadziliśmy także kolportaż kartek świątecznych Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza, a całkowity dochód z ich sprzedaży przekazaliśmy na rzecz tejże instytucji.

Z kolei po Świętach włączyliśmy się w akcję Dobro zawsze wraca, której organizatorem jest Powiat Limanowski, PCPR, LACh oraz Stowarzyszenie Remedium, pod patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi. 12 stycznia, podczas imprezy noworocznej zorganizowanej przez inicjatorów akcji, przekażemy dary, które otrzymają potrzebujące osoby z terenu powiatu limanowskiego. Jesteśmy dumni, że w przeprowadzeniu tej uroczystości pomogą również uczniowie naszej szkoły, działający w wolontariacie przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej. Wciąż można jeszcze zapisywać się do tej organizacji u pedagogów szkoły. Zapraszamy! Warto pomagać, gdyż… dobro zawsze wraca.

Skip to content