Wydarzenia z życia internatu – listopad

Wydarzenia z życia internatu – listopad

Listopad to czas wspominania naszych bliskich, a także zasłużonych dla narodu Polaków.

 W kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Sowlinach, ksiądz Dariusz Dziedziak prowadził różaniec św., w czasie którego wspominaliśmy zmarłych.

  • Przygotowaliśmy gazetkę przypominającą drogę do wolności Polski, a także dokonania wybitnych ideologów niepodległości.
  • 100 lat niepodległości uczciliśmy wieczornicą – śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, odbył się także konkurs wiedzy historycznej, którego zwycięzcą został Marek Aleksandrowicz, drugie miejsce przypadło Kamilowi Długoszowi a trzecie Joannie Szeptak i Dariuszowi Puto.

 Turniej rzutów karnych.

 Piłka nożna jest naszym ulubionym sportem – jej pasjonującym elementem bywają rzuty karne. Młodzieżowa Rada Internatu zorganizowała turniej, w czasie którego wyłoniliśmy króla strzelców! Został nim Dariusz Puto, drugie miejsce zajął Jakub Figura a trzecie Marek Aleksandrowicz.

Konkurs na najpiękniejszy wystrój pokoju.

 Wiadomo, że otoczenie wywiera wpływ na samopoczucie człowieka, dlatego w konkursie na najpiękniejszy wystrój pokoju oceniliśmy funkcjonalność i estetykę wnętrza.

  • My – czyli młodzieżowe jury – byliśmy pod wrażeniem czystości i ładu w pokojach Natalii Głowacz i Eweliny Mazgaj, Marka Aleksandrowicza, Krzysztofa Krupy i Kamila Długosza oraz Anny Kołodziejczyk, Aleksandry Wąchały i Pauliny Kowalczyk.

Natalii i Ewelinie przyznaliśmy I miejsce, natomiast II miejsce ex aequo chłopcom i Annie, Aleksandrze oraz Paulinie. Doceniliśmy również starania Celiny Bulandy, Marceliny Kaczmarczyk i Kingi Stokłosy, którym przyznaliśmy III miejsce.

Andrzejki.

 „Miło szaleć, kiedy czas po temu…” pisał Jan Kochanowski. Nie było szaleństw tylko chwile beztroskiej zabawy. Na podsumowanie wieczoru, by podtrzymać nastrój, zainteresowani mogli obejrzeć film – oczywiście komedię.

Skip to content