Lider Szkoły Promującej Bezpieczeństwo

Lider Szkoły Promującej Bezpieczeństwo

Od 2010 roku nasza szkoła realizuje projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, którego inicjatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Zadaniem projektu jest wykonanie przez szkołę działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na jej terenie, przy zaangażowaniu do współpracy nowych partnerów, a doraźnie otrzymanie certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

W wyniku podjętych działań w 2011 roku nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoła Promująca Bezpieczeństwo na dwa lata, a następnie uzyskaliśmy przedłużenie okresu ważności obowiązywania certyfikatu na pięć lat, czyli do roku 2018.

W tym roku szkolnym podjęliśmy starania o przyznanie certyfikatu  Lider Szkoły Promującej Bezpieczeństwo!

W Zintegrowanym Planie Działań na rok szkolny 2018/19 założyliśmy do realizacji w obszarze organizacyjnym m.in. prowadzenie działań profilaktycznych dla uczniów w atrakcyjny dla nich sposób:

  • zaangażowanie do współpracy rapera Arkadio ze swoim programem ,,Rób to co kochasz”,
  • zajęcia warsztatowe dla uczniów na temat cyberzagrożeń z przedstawicielami Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza,
  • wizytę uczniów w zakładzie Karnym w Nowym Sączu oraz udział w warsztatach w Sądeckim Ośrodku Interwencji Kryzysowej,
  • szereg atrakcji w ramach corocznego Dnia Sportu i Profilaktyki.

W obszarze  infrastrukturalnym zaplanowaliśmy modernizację terenu zielonego na zewnątrz szkoły oraz  poprawę estetyki wewnętrznej szkoły, a także działania w ramach współpracy z firmą do spraw higieny.

W obszarze technicznym planujemy modernizację monitoringu wizyjnego oraz montaż nowych kamer w miarę możliwości finansowych.

Uzyskanie  certyfikatu Lidera stanowi podstawę naszych działań, gdyż bezpieczeństwo w szkole jest najważniejsze !

Skip to content