Konkurs Nikolaus & Santa Claus rozstrzygnięty

Konkurs Nikolaus & Santa Claus rozstrzygnięty

6 grudnia 2018 z okazji mikołajek odbył się w naszej szkole konkurs
z j. angielskiego i niemieckiego o tematyce świątecznej z wykorzystaniem aplikacji Quizizz.

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z zakresu słownictwa oraz tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Konkurs został przeprowadzony w formie quizu, w którym uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 pytań z możliwością wielokrotnego wyboru odpowiedzi.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i dobrze poradzili sobie z zagadnieniami konkursowymi, a emocje i duch rywalizacji towarzyszyły do ostatniego pytania. Miło nam poinformować, iż najlepsze wyniki w tegorocznym konkursie Nikolaus & Santa Claus uzyskali:

z j. angielskiego:

  1. Dominika Zelek. kl. 2b
  2. Dominika Sułkowska, kl. 2b
  3. Anna Rusin, kl. 3b1

z j. niemieckiego:

  1. Gabriela Morajko, kl. 3WT3
  2. Natalia Dutka, kl. 1P
  3. Sylwia Gąsiorek, kl.4T2

Komisja konkursowa j. niemieckiego przyznała również wyróżnienie dla Mateusza Surdziela z kl. 1P

Gratulujemy zwycięzcom!

Quizizz to bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Program generuje kod, dzięki któremu uczniowie na swoich mobilnych urządzeniach udzielają odpowiedzi. Program podsumowuje każde pytanie wskazując na ilość poprawnych i błędnych rozwiązań. Im szybciej uczestnik udzieli prawidłowej odpowiedzi, tym więcej punktów zdobywa. Po zakończeniu quizu przez wszystkich uczestników system automatycznie wyłania zwycięzcę.

Zachęcamy do zmierzenia się z pytaniami konkursowymi pod wskazanymi adresami:

https://quizizz.com/admin/quiz/5bf2b998740f35001c981495 (j. angielski)

https://quizizz.com/admin/quiz/5bef10c2c7ac24001b829730 (j. niemiecki)

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim
Merry Christmas & Frohe WeihnachtenJ

Nauczyciele języków obcych

 

Skip to content