Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

151 rocznica urodzin Patrona Szkoły Józefa Piłsudskiego

151 rocznica urodzin Patrona Szkoły Józefa Piłsudskiego

Józef Piłsudski, współtwórca niepodległej Polski, urodził się 5 grudnia 1867 roku w Zułowie na Wileńszczyźnie. Uroczystości  związane z rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego odbyły się w Limanowej pod pomnikiem marszałka. W ceremonii udział wzięli  przedstawiciele Rady Miasta Limanowa na czele z Przewodniczącą Rady Miasta panią Jolantą Juszkiewicz, Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914, które reprezentował pan Marek Sukiennik oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej – pani Joanna Rudek.

W ramach uroczystości odegrano hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej, złożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Pan Stanisław Dębski przedstawił krótki rys historyczny, a następnie odśpiewana została pieśń „My Pierwsza Brygada”.

Społeczność Zespołu Szkół Nr 1 uczciła urodziny swojego Patrona również  poprzez zasadzenie dębu upamiętniającego 100 – lecie odzyskania Niepodległości i  55- lecie powstania Szkoły. Już na wiosnę, w maju obok dębu odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica ufundowana przez Radę Rodziców.

Skip to content