Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Wycieczka w Bieszczady

Wycieczka w Bieszczady

W pierwszy weekend października 2018 r. odbyła się wycieczka w Bieszczady klas 4T2 i 4F/H wraz z opiekunami: panią Danutą Wójtowicz, panią Dorotą Furtak, panem Andrzejem Piętoniem oraz panem Józefem Raczkiem. Program wycieczki był bardzo napięty i obejmował m.in.: zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Zapory Solińskiej, rejs statkiem po Solinie, wizytę w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Komańczy, wyjście na Tarnicę oraz przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia jednego z najpiękniejszych muzeów na świeżym powietrzu w Europie, zgłębić tajniki budownictwa z okresu od XVII do XX wieku. W dalszej części wycieczki uczniowie mogli zwiedzić wnętrze Zapory w Solinie, poznać zasady wznoszenia poszczególnych sekcji zapory, instalacji oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych, a także sposoby uszczelniania podłoża. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Solinie, który zagwarantował niezapomniane przeżycia pełne pięknych widoków. Pod koniec pierwszego dnia wycieczki młodzież udała się do Komańczy, do Klasztoru Sióstr Nazaretanek, gdzie przypomniane zostały losy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a później  odbyło się  zwiedzanie Izby Pamięci poświęconej Prymasowi Polski. Kolejny dzień przeznaczony był na zdobycie najwyższego szczytu w polskiej części Bieszczad, jakim jest Tarnica (1346m n.p.m.). W niedzielę, ostatniego dnia miała miejsce przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową (Przysłup – Balnica), dzięki której można było podziwiać piękne jesienne krajobrazy.

Wycieczka dała możliwość wspólnego odpoczynku, wzbogaciła wiedzę dotyczącą rodzimego budownictwa ludowego, a bieszczadzka natura oczarowała młodzież jak i opiekunów pięknymi widokami.

Skip to content