Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Warto się uczyć, aby realizować swoje pasje

Warto się uczyć, aby realizować swoje pasje

23 października klasa 2C uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pomysł udziału w uniwersyteckich zajęciach narodził się z chęci realizacji pasji uczniów i poznania przyszłego zawodu. W spełnianiu marzeń pomogła pani Agnieszka Sułkowska – nauczycielka biologii i wychowawczyni – pani Alicja Cichorz.

Zajęcia laboratoryjne były prowadzone przez panie doktorantki UJ, które na co dzień pracują ze studentami.

Grupy uczniów przeprowadzały badanie aktywności i żywotności leukocytów metodami kolorymetrycznymi oraz poznawały podstawy hodowli komórkowej i zastosowanie komórek hodowanych in vitro.

Młodzi biolodzy uczyli się obsługi sprzętu laboratoryjnego, przeprowadzali test na oznaczenie        tlenku azotu, test na żywotność komórek mysich oraz pracowali na komórkach ustalonej linii czerniaka ludzkiego.

Dopełnieniem wielkiej przygody z biologią w świetnie wyposażonych laboratoriach Campusu UJ była wizyta w Muzeum Anatomii Człowieka CM UJ. Tam uczniowie mogli spojrzeć z bliska na  fascynującą konstrukcję, jaką jest ludzkie ciało.

Wartość tych warsztatów najlepiej podsumował komentarz jednej z uczestniczek: ,,Już wiem, co chcę w życiu robić… i dlaczego warto się uczyć …”. Nie była to odosobniona opina.

Uczniom  klasy 2C zostaje życzyć wytrwałości w tym postanowieniu i rozwijania pasji.

 

A oto fotoreportaż z tego wydarzenia:

https://www.zsnr1.limanowa.pl/2018/10/warto-sie-uczyc-aby-realizowac-marzenia/

Skip to content