Niezwykły gość w naszej szkole

Niezwykły gość w naszej szkole

Sens…

Ja znalazłem go, mam swą formę wyrazu siebie.

Jak odnajdziesz go, to od razu będziesz tego pewien.

To fragment jednego z utworów znanego rapera, freestylowca i mówcy Arkadio (Arkadiusz Zbozień), który 15 października gościł w Naszym Zespole Szkół Nr 1.

Codzienne zabieganie zagłusza pytanie o sens życia. Przychodzi jednak moment refleksji, kiedy zatrzymujemy się i próbujemy odnaleźć samego siebie.

Czym jest sens życia? Jak żyć z pasją i nie dać się nałogom? Te pytania artysta postawił uczniom klas 7, zgromadzonym na sali gimnastycznej.

Podczas koncertu Arkadio próbował ukazać młodzieży, że warto podjąć wysiłek w walce o sensowne życie. Jak sam mówił: „warto przeżywać swoje życie świadomie i nie bać się stawiać przed sobą kolejnych wymagań”. Zachęcał także wszystkich, aby kierowali się swoimi talentami i pasją, a nie oczekiwaniami środowiska rówieśniczego. Przestrzegał przy tym przed ryzykownym zachowaniem i zgubnym mechanizmem uzależnień.

W swoim występie Arkadio wykorzystał własne utwory i teledyski, czym sprawił, że przekaz był jak najbardziej autentyczny. Arkadio jest pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji Rób to, co kochasz. Swoją pasją dzieli się z innymi już od 4 lat, regularnie występując w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień), a przy tym zachęcając do pozytywnych zmian w życiu.

W imieniu całej społeczności szkolnej, dziękujemy za tak wspaniałe wydarzenie. Jednocześnie informujemy, iż udało nam się zaprosić Arkadio wraz ze swoją grupą na kolejne spotkania dla uczniów pozostałych klas, które odbędą się na początku grudnia.

Projekt realizowany był w ramach szkolnych projektów: Szkoła Promująca Zdrowie oraz Szkoła Promująca Bezpieczeństwo.

Skip to content