Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Mam zawód. Mam fantazję – zakąski bankietowe

Mam zawód. Mam fantazję – zakąski bankietowe

23 października 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych
w Tarnowie odbył się konkurs „Mam zawód. Mam fantazję – zakąski bankietowe”.

Konkurs corocznie organizowany jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Organizatorem Konkursu jest Województwo Małopolskie – Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego w partnerstwie ze szkołami zawodowymi z terenu Województwa Małopolskiego.

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju kształcenia zawodowego w Małopolsce oraz umożliwienie uczniom szkół zawodowych konfrontacji umiejętności i wiedzy nabywanej w trakcie procesu kształcenia z potrzebami rynku pracy.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze  szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Zadanie polegało  na  przygotowaniu zakąski zimnej i ciepłej w wyznaczonym czasie. Oprócz oceny receptury i doboru składników komisja konkursowa oceniała organizację stanowiska pracy, dobór technik i metod wykonania, ocenę estetyczną i organoleptyczną potrawy oraz odpowiednie gospodarowanie surowcem.
     Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej reprezentowała uczennica klasy 2G – Karolina  Smreczek, a wyniki konkursu Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Województwa Małopolskiego ogłosi w ciągu 2-3 dni.

Skip to content