Jan Paweł II jako artysta

Jan Paweł II jako artysta

19 października 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego: „Jan Paweł II jako artysta”, którego organizatorem oprócz ZSTiO jest Powiat Limanowski.

Konkurs, jak co roku, odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego oraz Proboszcza Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Celem turnieju jest przybliżenie postaci św. Jana Pawła II jako artysty, upowszechnienie wartości głoszonych przez Papieża Polaka w jego twórczości, a także uczczenie 40-rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

W tym roku naszą szkołę na konkursie reprezentowała uczennica klasy 2 P – Dominika Zoń, która została laureatką turnieju, uzyskując zaszczytne I miejsce. Jury nagrodziło uczennicę za interpretację fragmentów dramatu Karola Wojtyły pt.: „Przed sklepem jubilera”, podkreślając wysoki poziom recytacji.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Jolanta Sobuś.

Dominice gratulujemy sukcesu, a wszystkich uczniów zachęcamy do poznawania i czytania tekstów Karola Wojtyły.

Skip to content