Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dnia 3 września odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z 79 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej połączone z uroczystym rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Święto rozpoczęło się w kościele parafialnym w Sowlinach odprawieniem okolicznościowej Mszy Świętej przez księdza katechetę Dariusza Dziedziaka. Następnie uroczystość kontynuowano przed budynkiem szkoły przy ulicy Witosa. Spotkanie poprowadziła zastępca dyrektora w Zespole Szkół Nr 1 Pani mgr Małgorzata Golonka. Wśród przybyłych gości znalazły się delegacje urzędów, szkół i instytucji z terenu limanowszczyzny. Imprezę uświetniła obecność oddziału Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Głos zabrali  przybyli goście: Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Władysław Bieda – Burmistrz Limanowej, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski,  a także Kapitan Stanisław Wierzycki – prezes Związku Kombatantów RP. Stanisław Dębski – nauczyciel historii w Zespole Szkół Nr 1 przypomniał o ważnej roli historycznej jaką pełnił budynek, przy którym przebiegała uroczystość. Po przemówieniach gości  oraz Apelu Poległych delegacje zaproszonych gości złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą wymarsz żołnierzy Batalionu Obrony Narodowej do obrony południowych granic Polski.

Równolegle do tych obchodów miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przy budynku A na ulicy Piłsudskiego, prowadzone przez Panią Dyrektor Szkoły Joannę Rudek.

Skip to content