Miejsca na podium w kolarskiej rywalizacji

Miejsca na podium w kolarskiej rywalizacji

Dnia  20 września 2018 r. na trasach narciarstwa biegowego w Zalesiu u podnóża Mogielicy, odbyły się zawody w kolarstwie górskim. Celem zawodów było propagowanie kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, poznanie walorów turystycznych naszego regionu oraz wyłonienie mistrza powiatu. Na starcie zawodów licznie zjawili się przedstawiciele wielu szkół powiatu limanowskiego, a wśród nich młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie pięcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Wyścig dziewcząt odbywał się na dystansie 6 km, a dla chłopców trasa liczyła blisko 9 km – obie trasy były bardzo wymagające. Po zaciętej rywalizacji uczniowie naszej szkoły zajęli  wysokie miejsca na podium, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Ostatecznie  drużynowo młodzież „Ekonoma” zajęła pierwsze miejsce w kategorii chłopców oraz drugie w kategorii dziewcząt.

Skład drużyny dziewcząt: Pajor Aneta, Biernat Klaudia, Klimek Estera, Kowalczyk Elżbieta, Banach Julita.

Skład drużyny chłopców: Michałka Paweł, Krawczyk Adrian Monasterski Kamil, Franczak Szymon, Mamak Łukasz.

     Opiekun drużyn: Paweł Przyprawa.

Skip to content