Konkursy matematyczne

Konkursy matematyczne

Szkolne grono matematyków zachęca do wzięcia udziału w ciekawych konkursach. Prezentujemy dwie wybrane propozycje:

  • Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny – MATEMATYKA W OBIEKTYWIE  – uczestnicy za pośrednictwem strony internetowej rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy (tytuły) związane z matematyką. Szczegółowe informacje, zgłoszenia i niesamowite galerie laureatów 2010-2017 na stronie: mwo.usz.edu.pl
  • Konkurs – ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ – uczeń samodzielnie przygotowuje stronę w języku HTML, zawierającą wizualizację zagadnienia związanego z matematyką. Warunkiem jest wykorzystanie  powszechnie dostępnego oprogramowania niekomercyjnego. Szczegółowe informacje na stronie: zobaczycmatematyke.pl

Wykorzystajcie swój matematyczny talent i twórczą inwencję, a dodatkową zachętą niech będzie fakt, iż są to oczywiście konkursy z nagrodami 🙂

Skip to content