Srebrny Krzyż Małopolski dla Leszka Mordarskiego

Srebrny Krzyż Małopolski dla Leszka Mordarskiego

Podczas oficjalnego otwarcia Dni Limanowej – 21.07.2018r Przewodnicząca Sejmiku Urszula Nowogórska i radny Małopolski Grzegorz Biedroń wręczyli Panu Leszkowi Mordarskiemu SREBRNĄ ODZNAKĘ HONOROWĄ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO-KRZYŻ MAŁOPOLSKI . Jest on przyznawany przez Zarząd Województwa Małopolskiego za aktywne działania na rzecz społeczności lokalnych.

    Pan Leszek Mordarski jest w naszej szkole nauczycielem muzyki oraz wiedzy o kulturze z 40 letnim stażem. Pochodzi ze znanej muzycznej rodziny.  Był wieloletnim członkiem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca ,Limanowianie oraz instruktorem muzycznym kapeli. Przez wiele lat grał również w orkiestrze i big-bandzie Echo Podhala. Od 30 lat prowadzi zespół ,CONSONANS z którym rozsławia ziemię Limanowską i Małopolskę w całym kraju jest znawcą folkloru Limanowskiego a także badaczem instrumentów pasterskich. Jest współautorem książki Muzyka ziemi Limanowskiej (ze swym ojcem Ludwikiem) oraz książki-albumu  Z gitarą i mikrofonem przez 45 lat zespołu. 

Skip to content