Z wizytą w gospodarstwach rolnych

Z wizytą w gospodarstwach rolnych

W dniu 25 maja 2018 r. braliśmy udział w  wizycie zawodznawczej do gospodarstw rolnych na terenie powiatu limanowskiego. Odwiedziliśmy gospodarstwa rolne Państwa Piaskowych, Państwa Ranoszów oraz Państwa Ślazyków w Słopnicach. Zapoznaliśmy się z technologią produkcji mleka owczego i krowiego a także opasów. Mieliśmy także możliwość zapoznać się i obejrzeć na żywo utrzymywane tam rasy zwierząt takie jak: krowy H0lsztyńsko-fyzyjskie, bydło Blonde d’aquitaine, kury zielononóżki kuropatwiane, konie zimnokrwiste, świnie rasy Mangalica, owce ras mlecznych i koty Maine coon. Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy czynnie brać udział w  produkcji serów owczych, a także ich skosztować. Gospodarzom dziękujemy za serdeczne przyjęcie i poświęcony czas!

                                                      Pozdrawiamy Weterynaria 1 W

Skip to content