I Szkolny Dzień Sportu i Profilaktyki za nami

I Szkolny Dzień Sportu i Profilaktyki za nami

30 maja 2018 roku po raz pierwszy w  naszej szkole odbył się

DZIEŃ SPORTU I PROFILAKTYKI

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO pod przewodnictwem Pana Bartłomieja Kempnego oraz SZKOLNA GRUPA ,,APETYT NA ZDROWIE”, pod przewodnictwem Pani Agnieszki Sułkowskiej i Pani Doroty Żelasko, zapewnili wszystkim uczestnikom tego wydarzenia mnóstwo atrakcji.

 Dzień Sportu i Profilaktyki uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Joanna Rudek, po czym młodzież z grupy tanecznej Cheerleaders ,,Keddex” SP Nr 3 w Limanowej zaprezentowała pokaz taneczno – akrobatyczny. Następnie wszyscy przeszli na dziedziniec szkoły, gdzie uczestniczyli w pokazach profilaktycznych: akcji ratowniczej podczas wypadku samochodowego zaprezentowanej przez  Auto Moto Klub Limanowa, przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Podłopienia oraz  akcji ratowniczej na wysokości w wykonaniu  Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia. Z wielkim podekscytowaniem uczniowie śledzili symulowaną akcję ściągania poszkodowanego paralotniarza z drzewa oraz osoby uwięzionej na wysokim piętrze budynku szkoły. Te niezwykle ciekawe akcje odbyły się po raz pierwszy w naszej szkole, a ich komentatorem był nasz wieloletni nauczyciel EdB Pan Robert Papież, który zawsze bardzo chętnie dzieli się z młodzieżą swoją fachową wiedzą z tego zakresu.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom AMK i OSP za zaangażowanie i czas poświęcony naszej społeczności.

Po pokazach profilaktycznych odbyły się wesołe konkurencje sportowe: przeciąganie liny, konkurs  rzutów osobistych , skoków na skakance (styl żabką), wyścigi w workach, konkurs strzałów na bramkę, rzutów do celu, turniej klasowych rozgrywek koszykówki chłopców, turniej piłki rzucanej na czas.

Uczniowie mogli uczestniczyć również w ciekawych aktywnościach i konkurencjach na zewnątrz budynku szkoły, bo pogoda dopisywała nam przez cały dzień 🙂  Były to:

  • NORDIC WALKING
  • KONKURS RZUTU GRANATEM
  • KONKURS STRONG MAN, w tym SPACER FARMERA, OPONY, WAGA PŁACZU oraz WYCISKANIE SZTANGI NA ŁAWCE.

 Dodatkowe atrakcje – AKCJE PROFILAKTYCZNE:

-Auto Moto Klub w Limanowej: pokaz i  ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej,

-Ochotnicza Straż Pożarna w Podłopieniu: pokaz wyposażenia samochodu strażackiego, pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej:  wykonanie przez Panią Ewę Wątrobę starszego asystenta ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz  możliwość przejścia toru przeszkód z alkogoglami lub narkogoglami,

 Szkolna Służba Zdrowia: wykonanie przez Panią higienistkę Janinę Marcisz pomiaru ciśnienia lub cukru we krwi, obliczanie BMI,

Szkolna Grupa ,,Apetyt na Zdrowie”: profilaktyka zdrowego stylu życia – zdrowe i pyszne przekąski oraz soczki, złote myśli przewodnie na każdy dzień, test na określenie samooceny, młodzież z klasy 1C i 1G,  pod okiem Pani Barbary Jabłońskiej.

Wielu uczniów z zaciekawieniem odwiedziło stoiska profilaktyczne, aby skorzystać z udzielanych porad i przejść tor przeszkód z alkogoglami i narkogoglami.

Celem tego dnia, oprócz uśmiechu i dobrej zabawy, było przede wszystkim upowszechnianie wiedzy i zachowań prozdrowotnych,  promocja zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej każdego dnia oraz zwiększenie kręgu osób wśród społeczności szkolnej potrafiących podjąć właściwe działania związane z  udziałem w wypadku drogowym oraz z udzielaniem  pierwszej pomocy przedmedycznej.

WSZYSTKIM OSOBOM: dyrekcji szkoły, przedstawicielom instytucji, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy  także Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz firmie Tymbark oraz Gospodarstwu Sadowniczemu – Sady Wincenta za przekazanie soków.

Mamy nadzieję, że kolejne dni w oczekiwaniu na UTĘSKNIONE WAKACJE miną nam równie miło i przyjemnie, tak jak nasz SZKOLNY DZIEŃ SPORTU I PROFILAKTYKI 🙂

 

                                                                                                          Organizatorzy

Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się na stronie facebook szkoły.

Skip to content