Limanowski Głos Profilaktyki

Limanowski Głos Profilaktyki

29 maja 2018 roku po raz kolejny zorganizowany został happening z zakresu profilaktyki uzależnień pod nazwą Limanowski Głos Profilaktyki. Jednym z partnerów przedsięwzięcia była nasza szkoła, a gospodarzem tym razem Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku.
Happening realizowany był w ramach programu Komendy Głównej Policji, Profilaktyka a Ty w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki ( ekspertem programu Profilaktyka a Ty jest pedagog szkolny naszego Zespołu Szkół – Pani Dorota Żelasko), Ogólnopolskiej kampanii Głównego Inspektoratu Sanitarnego Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu w ramach projektu Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych oraz kampanii MSWiA Kręci mnie Bezpieczeństwo przez cały rok .

Ideą Limanowskiego Głosu Profilaktyki jest kreowanie wzorców bezpiecznego życia, wolnego od wszelkich uzależnień, a odbywa się  pod Honorowym Patronatem Jana Puchały – Starosty Limanowskiego.

Głównymi organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Powiat Limanowski, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Limanowej, Zespół Szkół im. KEN w Tymbark, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej,

Partnerami przedsięwzięcia byli: Gmina Tymbark, Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej, Auto Moto Klub Limanowa,  Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Dyrektor ZS w Tymbarku Jolanta Dunikowska-Wszołek przywitała zebranych gości oraz młodzież z różnych szkół wraz z opiekunami. Nowe narkotyki – skutki zażycia  to temat wykładu, który wygłosił asp. szt. Robert Bretner z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Następnie głos zabrał przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, który poinstruował zebranych jak postępować z osobą, która zażyła dopalacze lub środki odurzające. Kolejnym punktem spotkania była debata na temat bezpieczeństwa, z udziałem przedstawicieli policji i straży pożarnej pn. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ – ratujemy i uczymy ratować. W drugiej część uroczystości o godz. 12:00  przedstawiciel Policji kom. Dariusz Biedroń odczytał odezwę społeczności Profilaktyka a Ty. Akcja była doskonałą okazją do tego, aby uświadomić wszystkich jak zgubne mogą być konsekwencje nałogu, a zarazem przestrzec przed podejmowaniem ryzykownych zachowań.

Uczestnicy tego wydarzenia, w tym młodzież z naszej szkoły, mogli również zobaczyć pokaz tresury psa służbowego w wykonaniu policjantów z KPP w Limanowej, pokaz gaszenia pożarów cieczy zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną w Limanowej, a także pokaz technik interwencyjnych w wykonaniu klas mundurowych z Zespołu Szkół w Tymbarku oraz tymbarskiego Strzelca.

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie Starostwa Powiatowego w Limanowej: https://www.facebook.com/pg/PowiatLimanowski392078070807540/photos/?tab=album&album_id=2192027267479269

Skip to content