Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Bezpieczne Wakacje 2018

Bezpieczne Wakacje 2018

Za kilka dni upragnione  WAKACJE!

Już dziś zachęcamy do zapoznania się z praktycznymi i ciekawymi informacjami na temat bezpiecznego wypoczynku.

Zajrzyjcie koniecznie na bezpiecznewakacje.pl

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się  z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku”

MEN podaje również przydatne serwisy internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi:

  • W serwisie www.bezpiecznyautobus.gov.pl, wpisując numer rejestracyjny pojazdu, można otrzymać bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
  • Warto odwiedzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl, gdzie znajduje się bezpłatna aplikacja iPolak – niezbędnik w podróży. Aplikacja zawiera aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ.
  • Rejestracja podróży zagranicznej przez bezpłatny serwis „Odyseusz” www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa, a w razie sytuacji kryzysowych mogła udzielić szybkiej i skutecznej pomocy.
  • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało informację o bezpiecznym spędzeniu czasu podczas wakacji, m.in. program „Kręci mnie bezpieczeństwo” dostępny na stronie: www.mswia.gov.pl.
  • Warto również zapoznać się z poradnikami MSWiA dotyczącymi zagrożeń terrorystycznych czy związanych z klęskami żywiołowymi i złymi warunkami pogodowymi: www.mswia.gov.pl/pl/bezpieczenstwo

Numery alarmowe

112 Numer alarmowy (pogotowie, policja, straż pożarna)

800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

801 199 990 Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania

601 100 300 Numery ratunkowe w górach

601 100 100 Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

 

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Skip to content