Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

UE w „Ekonomie”

UE w „Ekonomie”

„Dlaczego  w przyszłości będziesz mieszkać w dużym mieście, choć być może jeszcze tego nie wiesz?” – dr Michał Kudłacz wykładowca Wydziału GAP Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odwiedził mury naszej szkoły.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, w piątek 25 maja 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbyło się spotkanie z pracownikiem Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej dr Michałem Kudłaczem.

W gościnnym wykładzie poświęconym zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem dużych miast zatytułowanym „Dlaczego  w przyszłości będziesz mieszkać w dużym mieście, choć być może jeszcze tego nie wiesz?” udział wzięli uczniowie Technikum Ekonomicznego.

Podczas wykładu uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak na przestrzeni lat kształtowała się infrastruktura największych miast w Polsce i  na świecie. Wykładowca Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej przedstawił trend migracji ludzi do dużych miast oraz czynniki  kształtujące to zjawisko. Zdaniem naszego gościa szybki rozwój dużych miast jest nieunikniony ze względu na postępującą globalizację.

Czy ta teoria się sprawdzi? – na to pytanie już niebawem odpowiedzą sobie nasi uczniowie.

Spotkanie z zaproszonym gościem było dla naszych ekonomistów ważnym wydarzeniem, gdyż oprócz udziału w wykładzie mieli możliwość uzyskania informacji dotyczących oferty edukacyjnej Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 

W ramach przedstawionej współpracy w najbliższym czasie będą realizowane kolejne spotkania z wykładowcami, jak również wyjazdy naszych uczniów na krakowską uczelnię.

Skip to content