“Malowane Pieśni” – I nagroda dla uczennicy kl. II b1

“Malowane Pieśni” – I nagroda dla uczennicy kl. II b1

W ramach współpracy z  zaprzyjaźnionymi Powiatami Limanowskim i Koszalińskim został ogłoszony konkurs plastyczny, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w/w powiatów.

Celem konkursu było upamiętnienie obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości,  a także kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat, szerzenie idei patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, budowanie wspólnoty, przynależności do lokalnego społeczeństwa, a także pozyskanie ilustracji do śpiewnika pieśni patriotycznych.

Do Komisji Konkursowej wpłynęło 20 prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego.  Każda klasa mogła zgłosić maksymalnie 6 ilustracji do różnych pieśni zaproponowanych przez organizatora. W konkursie wzięły udział klasy 1C, 1M, 1P , 2b2, pod opieką nauczyciela wiedzy o kulturze mgr Anny Golonki.

Pierwszą nagrodę za najlepszą pracę w ramach konkursu plastycznego pt. Malowane Pieśni otrzymała uczennica  Anna Pyznar z klasy 2 b1. Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka całej klasy,  do zaprzyjaźnionego Powiatu Koszalińskiego w dniach 25 – 28 maja br.

Przy wyborze pracy, ilustrującej pieśń  Czerwone Maki na Monte Cassino, Jury uwzględniło przede wszystkim:  dobór treści do tematu, estetykę wykonania pracy, zaangażowanie a także oryginalność i pomysłowość.

Wyróżnione prace będzie można obejrzeć w specjalnie przygotowanym śpiewniku pieśni patriotycznych pt. Malowane Pieśni

Laureatce  – Annie Pyznar gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym, a jej klasie udanej wycieczki i niezapomnianych wrażeń.

Skip to content