Źródło wody pitnej dostępne w szkole

Źródło wody pitnej dostępne w szkole

ZRÓDŁO WODY PITNEJ JEST JUŻ DOSTĘPNE W NASZEJ SZKOLE PRZY HALI SPORTOWEJ.

Źródło wody pitnej ufundowane zostało przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi  Zespołu Szkół Nr 1  Pani Joannie Rudek oraz Przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Piotrowi Zoniowi, za ZAANGAŻOWANIE I NIEOCENIONĄ POMOC W REALIZACJI PROJEKTU.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO PICIA WODY.

Smacznego !!!

 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

Z tej okazji Szkolna Grupa ,,APETYT NA ZDROWIE” podejmuje temat:

Dlaczego należy pić wodę i unikać napojów gazowanych

 Pragnienie najlepiej jest ugasić CZYSTĄ WODĄ, więc Szkolna Grupa ,,APETYT NA ZDROWIE”, pod opieką Pani Agnieszki Sułkowskiej i Pani Doroty Żelasko, postanowiła zorganizować ŹRÓDŁO WODY PITNEJ, ogólnodostępnej dla całej społeczności szkolnej. Ponadto działaniem priorytetowym w zakresie standardu IV  projektu ,,SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”   jest zapewnienie w szkole stałego dostępu do wody pitnej, co sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

 W ramach realizacji tego projektu nawiązaliśmy współpracę z Dyrekcją i Radą Rodziców Naszego Zespołu Szkół. Wszyscy przychylnie i entuzjastycznie podeszli do tego pomysłu. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się zainstalować fontannę do bezpośredniego picia czystej, filtrowanej  wody w naszej szkole. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą szkołą w powiecie posiadającą ogólnodostępną fontannę wody pitnej.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi  Zespołu Szkół Nr 1, Pani Joannie Rudek oraz  Przewodniczącemu Rady Rodziców, Panu Piotrowi Zoniowi, za NIEOCENIONĄ POMOC. Źródło wody pitnej zostało ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej.

Fontanny wody pitnej, często nazywane pitnikami wody lub poidełkami wody to jedne z najpopularniejszych urządzeń stosowanych na całym świecie, aby w higieniczny sposób umożliwić picie czystej, schłodzonej wody, bez konieczności używania kubków i innych naczyń. Poidełka, doskonale sprawdzają się i spełniają swoją rolę. Najważniejszym elementem wody jaką pijemy jest jej czystość i świeżość. 

W NASZEJ SZKOLE ZRÓDŁO WODY PITNEJ JEST DOSTĘPNE PRZY HALI SPORTOWEJ.

 Co zyskasz?

Korzyści wynikające z picia czystej,  filtrowanej wody:

  • woda zawsze świeża i czysta – stosowane są  najnowsze systemy filtracji wody,
  • woda zawsze pod ręką – nigdy jej nie zabraknie, bo nie trzeba jej kupować i przynosić ze sobą, 
  • najlepsza jakość wody – chłodziarki w bezbutlowych dystrybutorach wody nie mają otwartych zbiorników, dzięki czemu nie rozwijają się bakterie i nie ma możliwości zanieczyszczenia brudem miejsc podawania wody,
  • będziesz ekologiczny – dzięki dystrybutorowi wody znikną plastikowe butelki zwiększające tylko góry śmieci,
  • co 6 miesięcy dokonywana jest sanityzacja i konserwacja urządzenia ( wymiana filtrów),
  • doskonały smak wody – woda z tego dystrybutora jest naprawdę dobra!

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO PICIA WODY.

Smacznego !!!