Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

10 kwietnia 2018 roku w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe do 63 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W jury tego prestiżowego turnieju zasiedli, jak zawsze, profesjonalni aktorzy, reżyserzy i muzycy.

Zespół Szkół Nr 1  reprezentowali uczniowie, którzy zostali laureatami etapu powiatowego, zdobywając I, II oraz III nagrodę: Joanna Augustyn z kl. 1P, Jakub Białoń z kl. 3C, startujący w kategorii recytacji, oraz: Oliwia Pietrzak z kl. 1b i Michał Skwarczek z klasy 4F/H, reprezentujący kategorię poezji śpiewanej.

Komisja artystyczna, w składzie: Jan Kochanowski- aktor, reżyser i scenarzysta, dyrektor Szkoły Aktorskiej „Spot” w Krakowie, Grzegorz Juras- aktor, wykładowca Szkoły Wokalno-Aktorskiej im. B. Rutkowskiego w Krakowie, Aleksander Smaga- muzyk, przyznała wyróżnienie dla Joanny Augustyn z kl. 1P w kategorii turnieju recytatorskiego 

Uczniów do Konkursu Recytatorskiego przygotowywała mgr Jolanta Sobuś, zaś do turnieju poezji śpiewanej mgr Leszek Mordarski.