Śladami Matematyków

Śladami Matematyków

14 marca 2018r. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej po raz kolejny odbył się
Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami Matematyków” dla uczniów klas III gimnazjum nad którym Honorowy Patronat objął Jan Puchała – Starosta Limanowski. Tegoroczna edycja konkursu przybliżała uczniom postać znanego polskiego matematyka Kazimierza Kuratowskiego.

W rywalizacji brało udział 88 uczniów z 19 gimnazjów z powiatu limanowskiego. Konkurs składa się z dwóch części: testu oraz zadań otwartych. W pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia i osiągnięć znanego polskiego matematyka. Część drugą stanowiły zadania otwarte. Uczniowie rozwiązywali pięć zadań z poziomu klasy trzeciej gimnazjum. Zwycięzcy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Rozdanie nagród nastąpiło dnia 11 kwietnia 2018 roku. Nagrody wręczali: Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 IM. Józefa Piłsudskiego w Limanowej – mgr Joanna Rudek, mgr Jadwiga Sojka – przewodnicząca komisji matematycznej oraz mgr Jan Tajduś – pomysłodawca konkursu.

Podczas rozdania nagród podkreślano znaczenie matematyki we współczesnym świecie oraz jej zastosowania w różnych dziedzinach nauki.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą od lat w konkursie, co świadczyć może o wzroście zainteresowania przedmiotami ścisłymi. To dzięki nim łatwiej zdobyć wykształcenie, które zapewni stałą pracę. Rywalizacja miała na celu rozwijanie wśród uczniów kreatywnego myślenia oraz zainteresowanie matematyką, która poprzez swoją harmonię, powtarzalność oraz zależności uwidacznia się w wielu praktycznych aspektach życia. Dla uczestników konkurs był także świetną powtórką przed egzaminem gimnazjalnym.

Zwycięzcami tej edycji konkursu zostali:

I miejsce: Michał Nóżkiewicz z Gimnazjum w Rozdzielu. Nauczyciel: mgr Jolanta Sajdak. 

Nagroda: Tablet Gray 10,4’’  4G

II miejsce: Kinga Stachura z Gimnazjum w Mszanie Dolnej. Nauczyciel: mgr Agnieszka Pyszczek

Nagroda: dysk zewnętrzny 1TB

III miejsce: Jakub Kasperski z Gimnazjum Nr 2 w Limanowej. Nauczyciel: mgr Lucyna Abram

Nagroda: Klawiatura tracer, Mecano

III miejsce: Anna Wygoda z Gimnazjum Nr 1 w Limanowej. Nauczyciel: mgr Anna Prusak

Nagroda: Przenośny głośnik JBL

IV miejsce: Magdalena Sroka z Gimnazjum Nr 2 w Limanowej. Nauczyciel: mgr Anna Czech

Nagroda: pendrive 16 GB