Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Podsumowanie XI Międzyszkolnego Konkursu Prozdrowotnego „Zdrowie to Twój Skarb”

Podsumowanie XI Międzyszkolnego Konkursu Prozdrowotnego  „Zdrowie to Twój Skarb”

   Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole już po raz jedenasty zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny  pn. „Zdrowie to Twój Skarb”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Aktywnie znaczy zdrowo”. W konkursie udział wzięła młodzież z 16 szkół powiatu limanowskiego. Honorowy Patronat nad konkursem objął  Jan Puchała – Starosta Limanowski.

            Zadaniem konkursowym gimnazjalistów było przygotowanie prac plastycznych – plakatów popularyzujących aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Prace gimnazjalistów można było podziwiać i oceniać na stronie internetowej przygotowanej przez pana mgr Tadeusza Pietrygę – nauczyciela informatyki. Prace plastyczne oceniało Jury w składzie: pani mgr Anna Golonka – przewodnicząca, pani mgr Jolanta Zapała, pani mgr Danuta Rosiek.

         Z kolei młodzież szkół średnich naszego powiatu miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat budowy i działania układu ruchu, układu pokarmowego i krwionośnego, oraz wpływu aktywności fizycznej na funkcjonowanie tych układów.  

        Naszą szkołę reprezentowali: Monika Zamora, Anna Tokarz, Szymon Piechura, Sebastian Pławecki uczniowie kl. 3C  (opiekunka pani mgr Agnieszka Sułkowska) oraz Anna Przybyłowicz i  Dawid Kurzeja uczniowie kl. 3W (opiekunka pani mgr Danuta Rosiek)

            Finał konkursu odbył się 10 kwietnia. Przeprowadzono test konkursowy opracowany przez panią mgr Ewę Wątrobę z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE  w Limanowej, po czym Jury wyłoniło zwycięzców.

 

Laureatami XI edycji konkursu zostali:

W kategorii: Wiedza Prozdrowotna:

 I miejsce – Mateusz Wikar – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej

II miejsce – Anna Przybyłowicz – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej

III miejsce – Anita Więcek – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej

IV miejsce – Alicja Bugajska – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej

V miejsce – Monika Zamora – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej

VI miejsce – Szymon Piechura, Dawid Kurzeja – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej

                       Joanna Rzadkosz – Zespół Szkół w Tymbarku

 W kategorii Praca Plastyczna:

 Głosowanie Jury:

I miejsce –  Katarzyna Kubisz – Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej

                     Julia Dziadoń – Szkoła Podstawowa w Tymbarku

II miejsce – Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa w Tymbarku

III miejsce – Oliwia Woźniczka – Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej

 

Wyróżnienia:

Marta Jakubowska – Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Emilia Drabik – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej

Anna Zborowska – Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach

Martyna Filipek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ujanowicach

Aleksandra Król – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ujanowicach

Magdalena Markiewicz – Zespół Placówek Oświatowych w Podobinie

Natalia Napora – Zespół Placówek Oświatowych w Podobinie

 

Głosowanie Internautów:

I miejsce – Katarzyna Kubisz – Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej

 

    Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:

Justyna Tokarczyk – Dyrektor Wydziału Promocji , Projektów i  Przedsiębiorczości    Starostwa     Powiatowego     w    Limanowej

Joanna Rudek– Dyrektor    Zespołu   Szkół    Nr 1   w    Limanowej

Ewa Wątroba  przedstawiciel Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  PSSE    w Limanowej – Przewodnicząca Jury

Piotr Zoń – Przewodniczący    Rady   Rodziców   ZS   Nr 1   w   Limanowej

Anna Golonka  – nauczycielka wiedzy o kulturze, przewodnicząca Jury  w kategorii Praca Plastyczna.

        Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Limanowej i Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest mgr Danuta Rosiek  – nauczycielka biologii i chemii.

 Gratulujemy laureatom!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Skip to content