Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Dnia 4 kwietnia zgodnie z tradycją ubiegłych lat odbyła się pielgrzymka maturzystów do duchowej stolicy Polski – Jasnej Góry, by zawierzyć swój los Matce Bożej. W pielgrzymce brało udział 305 uczniów i 25 nauczycieli, którzy chętnie podjęli się opieki nad młodzieżą. Pielgrzymka  odbywała się pod czujnym okiem mgr Marii  Michura i  ks. Dariusza Dziedziaka.

W Sanktuarium w Kaplicy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej została odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości i dobry wybór drogi życiowej. Kolejnym punktem na trasie naszej pielgrzymki było Sanktuarium Jana Pawła II  w Krakowie. Tam mogliśmy się dowiedzieć od przewodnika o historii powstania Sanktuarium jako wotum dziękczynnego narodu za pontyfikat papieża Jana Pawła II. Przewodnik pomógł nam również zrozumieć znaczenie symboli obrazów zdobiących ściany dolnego i górnego kościoła. Wnętrze kościoła górnego w Sanktuarium św. Jana Pawła II zdobią oryginalne mozaiki, których twórcą jest o. Marko Ivan Rupnik – jezuita, zakonnik, ksiądz pochodzący ze Słowenii,  to współcześnie najbardziej utytułowany twórca mozaik na świecie. Jego dzieła zdobią m.in. sanktuaria w Lourdes, Fatimie, San Giovanni Rotondo, Kaplicę Redemptoris Mater na Watykanie.

Dla każdego, zarówno opiekunów jak i uczniów, nieocenionym przeżyciem była możliwość obcowania z relikwiami  św. Jana Pawła  II.  Ilości  intencji i próśb zapisanych na kartkach przez młodzież kierowanych do Ojca Świętego może świadczyć, że jest On dla nas wielkim orędownikiem u Boga.

 Ksiądz Dariusz zadbał o to, by ten czas został dobrze wykorzystany na modlitwie i medytacji. Młodzież  również mogła skorzystać sakramentu pokuty.

Wzbogaceni o duchowe przeżycia, napełnieni optymizmem w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, by tym razem posilić ciało.

Skip to content