Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Dzień Otwarty Szkoły już za nami!

Dzień Otwarty Szkoły już za nami!

21 marca 2018 roku odwiedziło nas ponad 600 gimnazjalistów, którzy mieli okazję zobaczyć naszą szkołę, zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz ofertą zajęć pozalekcyjnych.

Ale się działo !

Zwiedzanie pracowni połączone było z prezentacjami zawodów, które zostały uatrakcyjnione przez pokaz carvingu, możliwość degustacji przekąsek przygotowanych przez uczniów oraz pokaz  barmański synchroniczny i  obsługę gościa hotelowego. Dodatkowo nasi goście poznali możliwości rozliczeń pieniężnych, obejrzeli  pokazy umiejętności murowania i niwelacji geometrycznej, a całości dopełniła  mini wystawa zwierząt. 

Dla kandydatów zainteresowanych przedmiotami ogólnymi i nauką w liceum ogólnokształcącym także nie zabrakło atrakcji. Na tematycznych stanowiskach zaprezentowali się humaniści, matematycy, nauczyciele języków obcych oraz przedmiotów biologiczno – chemicznych. „Ekonom” –  to szkoła promująca zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego też wspólnie z ratownikami medycznymi, przeprowadzono pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prezentowaniu oferty edukacyjnej na przyszły rok towarzyszyły konkursy oraz liczne atrakcje, przygotowane przez społeczność szkoły i nauczycieli. Warto dodać, że nasi goście mogli nie tylko poznać umiejętności zawodowe uczniów, ale także choć przez chwilę poczuć niepowtarzalny i przyjazny klimat naszej szkoły. W rytmie przebojów  – wykonywanych przez szkolny zespół „Consonans” oraz dzięki zabawie przy karaoke z naszymi uczniami, gimnazjaliści tanecznym krokiem zwiedzali szkołę.  Wielką furorę wywołał LEW EKONOMA – przyjaciel wszystkich  uczniów, który na stałe zamieszkał w murach naszej szkoły.

Dziękujemy całej szkolnej społeczności za zaangażowanie w organizację Dnia Otwartego,

a naszym gościom – za przybycie, za mile spędzony czas, za udział w  konkursach

i pokazach. Mamy nadzieję, że swoją przyszłość zaplanujecie właśnie z nami i po wakacjach –1 września 2018 roku, ponownie otworzycie drzwi Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Otwartego.

Skip to content