Dzień Otwarty Szkoły już za nami!

Dzień Otwarty Szkoły już za nami!

21 marca 2018 roku odwiedziło nas ponad 600 gimnazjalistów, którzy mieli okazję zobaczyć naszą szkołę, zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz ofertą zajęć pozalekcyjnych.

Ale się działo !

Zwiedzanie pracowni połączone było z prezentacjami zawodów, które zostały uatrakcyjnione przez pokaz carvingu, możliwość degustacji przekąsek przygotowanych przez uczniów oraz pokaz  barmański synchroniczny i  obsługę gościa hotelowego. Dodatkowo nasi goście poznali możliwości rozliczeń pieniężnych, obejrzeli  pokazy umiejętności murowania i niwelacji geometrycznej, a całości dopełniła  mini wystawa zwierząt. 

Dla kandydatów zainteresowanych przedmiotami ogólnymi i nauką w liceum ogólnokształcącym także nie zabrakło atrakcji. Na tematycznych stanowiskach zaprezentowali się humaniści, matematycy, nauczyciele języków obcych oraz przedmiotów biologiczno – chemicznych. „Ekonom” –  to szkoła promująca zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego też wspólnie z ratownikami medycznymi, przeprowadzono pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prezentowaniu oferty edukacyjnej na przyszły rok towarzyszyły konkursy oraz liczne atrakcje, przygotowane przez społeczność szkoły i nauczycieli. Warto dodać, że nasi goście mogli nie tylko poznać umiejętności zawodowe uczniów, ale także choć przez chwilę poczuć niepowtarzalny i przyjazny klimat naszej szkoły. W rytmie przebojów  – wykonywanych przez szkolny zespół „Consonans” oraz dzięki zabawie przy karaoke z naszymi uczniami, gimnazjaliści tanecznym krokiem zwiedzali szkołę.  Wielką furorę wywołał LEW EKONOMA – przyjaciel wszystkich  uczniów, który na stałe zamieszkał w murach naszej szkoły.

Dziękujemy całej szkolnej społeczności za zaangażowanie w organizację Dnia Otwartego,

a naszym gościom – za przybycie, za mile spędzony czas, za udział w  konkursach

i pokazach. Mamy nadzieję, że swoją przyszłość zaplanujecie właśnie z nami i po wakacjach –1 września 2018 roku, ponownie otworzycie drzwi Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Otwartego.

Skip to content