Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Świąteczna Paczka dla Przyjaciół

Świąteczna Paczka dla Przyjaciół

Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest obdarowywanie swoich najbliższych prezentami. Wszyscy lubią dostać podarunki, jednak większą radość sprawia dawanie ich innym.

Uczniów naszej szkoły nie trzeba zachęcać do pomagania, gdyż robią to bardzo chętnie. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że każda akcja charytatywna odbywa się z wielkim zaangażowaniem i rozmachem.

Świąteczne dni, to czas, który łączy nas wszystkich. W tym okresie każdy chce zrobić coś dla innych. W naszym szkolnym środowisku już od 6 lat kontynuujemy akcję pod hasłem: „Świąteczna paczka dla naszych przyjaciół”, zainspirowaną przez ogólnopolski projekt „Szlachetna Paczka”. Samorząd Uczniowski przy współpracy z pedagożkami szkolnymi zwrócili się z prośbą do uczniów wszystkich klas Naszego Zespołu Szkół o wykonanie paczek, w których mogły znajdować się dowolne upominki: słodycze, artykuły żywnościowe, przybory szkolne, zabawki, książki- również dla młodszego rodzeństwa naszych uczniów.

Jak co roku akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim klasom z Budynku A i B, które przygotowały świąteczne paczki. Nie wyobrażamy już sobie przedświątecznego okresu w szkole bez zbierania podarunków, pakowania ich oraz widoku radości obdarowanych uczniów. Czujemy radość pomagania.

W tym roku udało nam się przygotować 70 paczek.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za okazane serce i pomoc w zorganizowaniu akcji.

                                                                                         DŻ

Skip to content