„Radujcie się i weselcie, Jezus się narodził.” – Jasełka 2017

„Radujcie się i weselcie, Jezus się narodził.” – Jasełka 2017

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Dnia 21 grudnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. wieloletni dyrektor mgr Eugeniusz Bogacz, emeryci naszej szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców.

W atmosferę Świąt wprowadzili nas harcerze, którzy pod opieka Pana mgr Andrzeja Piętonia uroczyście przekazali Światełko BETLEJEMSKIE na ręce Pani dyr. Joanny Rudek. Następnie ks. Dariusz Dziedziak odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, a także wspólnie ze zgromadzonymi pomodlił się za wszystkich tych, których znaliśmy, a odeszli do wieczności. Centralnym punktem akademii były jasełka pt.,,Radujcie się i weselcie, Jezus się narodził” przygotowane przez młodzież kl. 1T1, 3G2 i 3G1, pod opieką Pani mgr Marii Michury i Pani Haliny Błaszczyk. Jasełka poruszały współczesne dylematy młodego człowieka zagubionego, wątpiącego w sens życia, modlitwy i dogmatu narodzin Bożej Dzieciny. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, przeplatane były kolędami i pastorałkami przygotowanymi przez szkolny zespół Consonans pod opieką Pana mgr Leszka Mordarskiego.

Ponadto po sali chodzili Aniołowie, którzy zadbali o widzów od strony cielesnej – częstując słodyczami i od strony duchowej – wręczając karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Aby tradycji stało się zadość na koniec na scenę wkroczyła grupa kolędników . Wielu dorosłych przyzna, że zwyczaj kolędowania zanika. My mogliśmy za sprawą uczniów z klasy 4 Technikum Budowlanego, przypomnieć sobie ten piękny zwyczaj, który od wieków obowiązywał w Polsce. Tańce, figle, śpiew oraz popisy sprawnościowe m.in. Żyda, Turonia, Przekupki, rozbawiły całą publiczność.

Na koniec było wiele życzeń od przewodniczącego Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i Pani dyr. Joanny Rudek.

Skip to content