Sprzątanie Świata 2017

Sprzątanie Świata 2017

We wrześniu przeprowadzona została w Polsce po raz dwudziesty trzeci dobrze wszystkim znana akcja “Sprzątanie Świata”.

„Sprzątanie świata” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy na całym świecie. Do Polski ideę „sprzątania świata” sprowadziła Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka oraz prezes Fundacji Nasza Ziemia i Fundacji „Sprzątanie Świata-Polska”.

Od 1994 roku, w każdy trzeci weekend września wraz z milionami wolontariuszy; młodzieżą, dorosłymi, wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska wyruszamy do lasów, na pobocza dróg, do parków i sprzątamy. To nasza wspólna lekcja ekologii. „Sprzątanie” angażuje i integruje społeczności lokalne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom klasy 2G1 i 2G2 za aktywny udział w tegorocznej edycji “Sprzątania Świata”, która w naszej szkole odbyła się dnia 29 września 2017 roku, pod czujnym okiem nauczycieli: mgr Anny Golonki, mgr Agnieszki Sułkowskiej i mgr Jarosława Szewczyka.

Wykorzystaliśmy wszystkie worki dystrybuowane przez Powiatowe Centrum Ekologiczne działające przy Starostwie Powiatowym w Limanowej. Nieodpłatną wywózkę śmieci zebranych przez młodzież zapewnił MZGKiM w Limanowej. Zebraliśmy łącznie 13 worków śmieci z terenu ulic: Kusocińskiego, Piłsudskiego, Krakowskiej, Fabrycznej i Witosa wraz z przyległymi osiedlami.

Szkolnym koordynatorem akcji w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej po raz kolejny była mgr Agnieszka Sułkowska.

Skip to content