I Ty możesz uratować życie

I Ty możesz uratować życie

Udział w konferencji I Ty możesz uratować życie

16 października 2017r. w ramach realizowanego przez Powiat Limanowski projektu pn. „Bezpieczny Powiat Limanowski”, współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań, w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, zorganizowana została konferencja pn. „I Ty możesz uratować życie”.

Konferencja połączoną była z akcją Bicia Rekordu w RKO, czyli Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej z uwagi na obchodzony w tym dniu “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Próba pobicia rekordu polegała na przeprowadzeniu przez jak największą liczbę osób resuscytacji na fantomie w czasie 30 min. Ostatecznie udało się uzyskać wynik 255 osób i 1684 powtórzeń RKO. W ten sposób nowy rekord powiatu limanowskiego w RKO został pobity!

W biciu rekordu, z ogromnym zaangażowaniem, brały udział uczennice klasy 2 F/H naszego zespołu Szkół Nr 1 pod opieką pedagoga szkolnego Doroty Żelasko.

Skip to content